Kterou banku bych si měl vybrat?

Nejlepší odpověď
vikimiki11

Já nedám dopustit na Société Générale. Je to ta nejlepší volba podle mě.

Další odpovědi
quentos

Nelze obecně říci, záleží na tom, co od ní chceš. Kdyby byla jedna jednoznačně nejlepší, ty ostatní by to mohly zabalit.

anonym

pokud tvé požadavky nejsou nijak atypické rozhodně nic nezkazíš když začneš u některé z efektivnějších nízkonákladovek typu FIO, Airbank, mBank apod… Budeš pak dost překvapen za co všechno můžou ještě dnes chtít poplatky dinosauři typu KB, ČS, ČSOB až se tě budou snažit přetáhnout, ale fakticky nebudou schopni nabídnou výhodnější službu.

Rokio

To záleží na tom, o jaký bankovní produkt máš zájem?

Pokud tě zajímá běžný účet, dopručuji UniCreditbank (pokud tvůj měsíční příjem je vyšší než 12.000 Kč nebo jsi student či žák), nebo Českou spořitelnu (pokud máš nízký příjem). V případě, že často platíš platební kartou, doporučuji ti banku Airbank.

Co se týče spořícího účtu, tak ten ti nedoporušuji, ale místo něho ti doporučuji investiční fond jako úschovu přebytečných finančních prostředků.

Pokud budeš mít nějaké další otázky, můžeš mi napsat do pošty.

Jiří Bohumil

Osobně zatím využívám ČSOB a jsem s ní (zatím) docela spokojen.
Poplatky, při IB, nejsou žádné. Internetová obsluha (platby, výpisy a.t.d.) bezproblémová.
Je možnost založení platební COOL karty, oddělené od účtu. Vhodné pro děti a roztržité manželky. 🙂
Ovšem úročení BÚ je, jako u většiny, prakticky nulové. Takže pak, větší prostředky, ukládám na spořící účet (SpÚ).
Jejich úročení není sice také nic moc, ale teď, třeba u Sberbank kolem 0,6 %.
A hlavně jsou tyto prostředky odděleny, z „bezpečnostních důvodů“, od BÚ a platebních karet. A kdykoliv je možno si převést, opět internetově, prostředky z SpÚ na BÚ.
Měl jsem tyto prostředky dříve na TV u spořitelních družstev (úrok 3–4%), ale po změně podmínek pro tato družstva, už se to nevyplácí.
S investičními fondy jsem moc dobrou zkušenost neměl.
Je to hodně o znalosti investičního trhu a také o štěstí.
A prostředky jsou, jak na TV, tak i u IF, dlouhodobě blokovány.
Jinak výběr bank je poměrně široký, jak píše ge0rge.
Pojištění vkladů je u všech stejné a je 50 000,–Euro (cca 1,3 mil. Kč).

Dochy

Nepíšeš co chceš. Jedna z možností je mBank. Ve většině ohledů je levnější než konkurence, ale pokud budeš chtít / potřebovat něco nestandardního, může se pro Tebe stát i tou nejdražší např. kvůli ztrátě času…
ČS (větší pobočky), KB mívají lidi, kteří se Ti budou věnovat a snad s Tebou vyřeší co potřebuješ. Zas si to nechají zaplatit. S ostatními mám příliš málo zkušeností.