zjentek

Jaký/který/čí hmyz mě pokousal?

Už mě pokousalo leccos a nebylo to vždy hezké, ale teď je to něco extra! Tři kousance na jednom centimetru a místo je velmi bolestivé.

Včera mě do zápěstí kouslo něco velikosti a barvy blechy, ale tvarem hmyz připomínal malinkej trojúhelníček a na rozdíl od blechy „to“ šlo lehce rozmáznout.

Otázka zní, co to sakra bylo.

Obávám se, aby to nebyla nějaká koutule, nebo co a já neměl nějaké myiáze. Nebo co.

Kategorie:
Zvířata

Nejlepší odpověď
klobasnik

Mohla to být muchnička (i když ta je trochu větší než blecha). Před rokem mě u vody kousla do obočí a 2 dny jsem vypadal jako Quasimodo.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Mohla by to být moucha tse tse, která způsobuje spavou nemoc.
https://img.fdb­.cz/galerie/9/9df04fc1­063222674a1882d1f933­.jpg

orwell

Pravdu má asi klobasnik. Taky mám podobnou zkušenost. Bodnutí na předloktí ruky, malá tmavěčervená skvrnka, pak otok jako hrom, ruka 2 x taková. Druhý den, co čert nechtěl, totéž na druhé ruce a téměř přesně ve stejných místech! Další den mně začaly otékat i prsty. Zašel jsem tedy k lékaři a ten se mi vysmál. Prej že toho teď je a vůbec… Ať to tedy chladím, když jsem taková cíťa a tečka. Vypadl jsem docela červenej ve tvářích. Ale za pár dní to splasklo a dobrý.
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/muchnicky-stipou-i-na-podzim/

dejavu

Jako malé trojúhelníčky vypadají filcky. Jinak typicky tojkousance dělají štěnice, tak si vyber. 😁

Jitka2211

Může to být koutule. Za poslední dva měsíce mě to štíplo dvakrát s takovou reakcí, že jsem vždy skončila s antibiotiky(po píchnutí tekla krev, silné svědění až bolest, zarudlé až fialové a horké. Je to prý hmyz, který se nachází v odpadech.

zjentek

Orweli, tak tos nastopéro prodělal boreliozu, čti:

https://www.ak­tuality.sk/cla­nok/437588/li­etajuce-klieste-muchnicky-sposobuju-vazne-zdravotne-problemy/

orwell

No, možná. Je to už ale dost let a od té doby mně dělali krevní testy. Měl jsem tam sice nalezeny protilátky, ale bylo mi řečeno, že ji prý nemám, jen jsem se s ní kdysi asi potkal, tak nevím. Těch kousanců už bylo… Jenom loni jsem vyšrouboval 12 klíšťat. Ten příběh s muchničkami si pamatuji tak dobře proto, že mě udivila ta úžasná symetrie bodanců na rukou a potom to, že se mi smál doktor, smála se i sestřička a zdálo se mi, že se mi smály i všechny injekční stříkačky. Přitom jsem měl ruce jako báně a měl jsem pocit, že i s prsty není něco v pořádku. Proto jsem zašel výjimečně za doktorem, což v takovýchto případech obvykle nedělám.