Kepler

Které reklamy považujete za pravdivé?

Myslím tím, že propagovaný výrobek opravdu splňuje to, co reklama říká.

Nejlepší odpověď
Emefej

Třeba reklama na Starou žitnou mysliveckou nekecá, opravdu je to dobré.

Další odpovědi
dubraro

Pravdivá reklama? To je protimluv.

autacek

Reklama nesmí být lživá, to by bylo nekalé obchodní jednání.

paul1

Jak naskočí reklamy, tak přepínám na jiný kanál, takže nějaký přehled o reklamách nemám. Ale myslím si, že v každé reklamě bude aspoň trošku pravdy, někde více, někde méně.

annas

O pravdivosti konkrétní reklamy
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plati-pro-vyrobce-cist-prostredku-citat-cistemu-vse-ciste-je-docista-pravda-ze-jeho-prasek-vypere-docista-do-

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-to-podvod-4

Reklama by měla být pravdivá, existuje etický kodex reklamy.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-u-nas-organ-ktery-overuje-zda-reklamy-vysilane-v-mediich-nelzou

Některé reklamy se tváří jaké pravdivé, ale to, co se skrývá v závěru, už takové není. Zevšeobecňují jeden výrobek, tedy je reklama nepravdivá, ale přímo neklame. Višně jsou v jedné čokoládě nejlepší, v ostatních výrobcích jsou tedy horší či špatné?
Např. Datart rychle doručí zboží, je pravda, vím z vlastní zkušenosti, ale k čemu slouží spotřebič na horách, kde není elektřina? .To mně připomíná Poppera a jeho prodej vysavačů lidem v domě bez elektřiny. .

Reklamy nevnímám, zpravidla přepnu. Nesnáším reklamy, v nichž osoby něčím třepou, a všelijak se pohybují v rytmu hudby.

Rokio

Reklama na jednu značku auta, kde se mluvilo o předsudcích a na konci tam řekli pro nás předsudky neplatí.

Mezi ty předsudky patří např.:

  • Blůzoví muzikanti bývají staří.
  • V zimě je zima.
  • Luxus a pohodlí je jen pro vyvolené.

jirka F

Na Marlenky.

zjentek

Když se jedná třeba o pochoutku a děti ji v reklamě mlsají, u toho tancují a nic neříkají, tak to se nedá bohužel nic namítat – vypadá to, že je opravdu k jídlu. (;

@Emefej, prý je to v reálu normálně z pšenice, žita je nedostatek.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.