Která politická strana je pro mě ideální?

Chtěl bych volit stranu která by nepodporovala osoby bez práce (tj. nulová podpora pro nezaměstnané osoby), podporovala by pouze matky na mateřské, důchodce, invalidy atd. +příspěvky pouze na první tři děti. Nepodporovala opravy dálnic současným způsobem (v jiných státech používají levnější, kvalitnější směsy na dálnice), případně by podpořila výstup z EU a vytvoření lepších protikorupčních zákonů (např. v Rusku příjdou zkorumpovaní politici o celý majetek, nevím jaká je praxe ale i tak.)
Myslel jsem, že bych volil Piráty, kteří nechtějí povolit smlouvy TTIP atd, ale od kontaktů z magistrátu hl. m. Prahy jsem zjistil že jen svým voličům lžou, teď když není Bartoš předsedou tak je ta strana o ničem.
Nechci volit strany jako ODS, ANO, ČSSD, nechápu jak je lidé mohou stále volit, vždyť si už nakradli dost. Docela se mi líbí DSSS ale nevím.

Nejlepší odpověď
Drap

Podle toho co píšeš, tak pro splnění všech tvých potřeb, budeš muset založit vlastní stranu. Taková, která by ti beze zbytku vyhovovala na naší politické scéně doposud neni.

Další odpovědi
setapouch

Budeš muset založit vlastní stranu.

Osobně volím Svobodné. Ve spoustě věcí mám sice jiné názory, ale v zásadních otázkách se víceméně trefili do mého světonázoru.

da ny

Před časem probíhala sociální studie/průzkum na VŠ – jak si představují svůj budoucí život, co si přejí atp…
Vyšli jako typičtí levicoví voliči, přestože většina z nich tehdy preferoval/volila a TOp 09 a ODS, paki ANO…
Malé strany mají nízké šance a při vzniku „koalice“ nemůže plnit „svůj progra“ žádná strana.
Na FB se zviditelňuje hnutí ŘN.. http://radnaro­da.cz/
http://radnaro­da.cz/cile/
😁

klumprt

Největší shodu s nějakou stranou nebo politikem lze najít pomocí nějaké volební kalkulačky. Třeba zde: http://kohovo­lit.eu/cs/pro­jekty/volebni-kalkulacka/
Obvykle dávají aktuální otázky v období před volbami.

anonym

DSSS je dobrá. Bohužel jí naši narudlí novináři vymysleli takšpatnou pověst, že celostátně nikdy nevyhraje. Zkus Blok proti islámu.

Mimozemšťan

Vol z protestu DSSS, čím víc lidí bude volit protest, tím větší tlak se bude vyvíjet na etablovaný strany.

zjentek

co takhle se na to budižkničemovství vy*rat a jít něco pořádného tvořit? třeba rukama- tj. nulová podpora pro osoby smýšlející tvým stylem ;q

lexx

žádná, pryč od toho, jsou to paraziti darebové jeden za osmnáct a druhý za dvacet bez dvou

bolak

klumprt: tybrďo, já jsem komouš > https://ctrlv­.cz/b7Wd