Miroslavst

Kouření versus připoutání v autě-je to správné?

Kouřím? ničím si svoje zdraví a nikdo mě za to netrestá.
Nepřipoutám se v autě a už platím pokutu. Za co? Že třeba náhodou v případě nehody ohrožuji svoje zdraví?
Nechápu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Já osobně považuji kouření v autě za mnohem nebezpečnější.

Kouřím – nevěnuji se řízení ( zapálení, odklepávání, popel do trenýrek atd.) ohrožuji sebe i ostatní účastníky silničního provozu.

Nepřipoutám se – na řízení to nemá vliv a ohrožuji „pouze“ sebe.

Ale naši zákonodárci mají jiné představy.

Další odpovědi
aramah

Až bude paragraf na kouření také budem platit pokutu. Tak to chcete? V autě nekouřím.

standa

Co myslíte, měli tvůrci souvisejících zákonů k dispozici statistiky o počtu nehod, kde primární příčinou bylo řidičovo:

  • nepřipoutání
  • kouření
  • telefonování
  • zapínání/vypínání radia
  • hádání se s osádkou vozu

apod.

Napovím, nepochybně tyto statistiky měli k dispozici, takže se rozhodli, jak se rozhodli. A basta.

To, že to pak někdo nemusí chápat, či s tím nemusí souhlasit je pak úplně jiné téma 🙂

Cullinda

Jiné věci mi přijdou nebezpečnější.. Bude se pokutovat kýchání za volantem, vyhánění vosy, konzumace nápojů a potravin, hledání v mapě..??
Na Slovensku je tuším zákaz kouření za volantem a dodržuje se to stejně jako přednost chodců na přechodě- tedy vůbec..
A k tomu, zda ohrožuji nepřipoutáním jen sebe, si dovolím protestovat. K čemu mi budou airbagy a to že jsme všichni v autě připoutaní, když mi při čelním nárazu „sejme“ spolujezdce řidič druhého vozu?
Je to mnohem horší než když sejmete zvíře, protože to vám „neběží naproti“.