Avatar uživatele
Miroslavst

Kouření versus připoutání v autě-je to správné?

Kouřím? ničím si svoje zdraví a nikdo mě za to netrestá.
Nepřipoutám se v autě a už platím pokutu. Za co? Že třeba náhodou v případě nehody ohrožuji svoje zdraví?
Nechápu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Jahoda, flodur před 5004 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Já osobně považuji kouření v autě za mnohem nebezpečnější.

Kouřím – nevěnuji se řízení ( zapálení, odklepávání, popel do trenýrek atd.) ohrožuji sebe i ostatní účastníky silničního provozu.

Nepřipoutám se – na řízení to nemá vliv a ohrožuji „pouze“ sebe.

Ale naši zákonodárci mají jiné představy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aramah

Až bude paragraf na kouření také budem platit pokutu. Tak to chcete? V autě nekouřím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
standa

Co myslíte, měli tvůrci souvisejících zákonů k dispozici statistiky o počtu nehod, kde primární příčinou bylo řidičovo:

  • nepřipoutání
  • kouření
  • telefonování
  • zapínání/vypínání radia
  • hádání se s osádkou vozu

apod.

Napovím, nepochybně tyto statistiky měli k dispozici, takže se rozhodli, jak se rozhodli. A basta.

To, že to pak někdo nemusí chápat, či s tím nemusí souhlasit je pak úplně jiné téma 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cullinda

Jiné věci mi přijdou nebezpečnější.. Bude se pokutovat kýchání za volantem, vyhánění vosy, konzumace nápojů a potravin, hledání v mapě..??
Na Slovensku je tuším zákaz kouření za volantem a dodržuje se to stejně jako přednost chodců na přechodě- tedy vůbec..
A k tomu, zda ohrožuji nepřipoutáním jen sebe, si dovolím protestovat. K čemu mi budou airbagy a to že jsme všichni v autě připoutaní, když mi při čelním nárazu „sejme“ spolujezdce řidič druhého vozu?
Je to mnohem horší než když sejmete zvíře, protože to vám „neběží naproti“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek