jmachan

koupit krbova kamna,nebozavesny plynovy kotel?

co mne vyjde levneji.krbova kamna a drevene brikety,nebo kotel na plyn zavesny. radiatory a vsechno mam jen vyhodit elektro kotel.krbova kamna nemam.poradte.

Odpovědi
Funna

krbová kamna jsou především na přitápění v mimosezóní dobu..topit s nimi celou zimu mi připadá jako nesmysl…zvlášť, když nejsi zvyklý lítat neustále zatápět…

autacek

Je to tak trochu jako porávnávat kolo, auto a autobus.

Rozhodnutí závisí na tobě.

cukrar

Nikdo Vám bez podrobností neporadí přessně. nevíme o Vaší nemovitosti vůbec nic.
Jen se zeptám, vy si chcete dělat kotelnu v obyváku?

elektrikář

Krbová kamna to je spíš dekorace, a jako doplněk k stávajícímu topnému systému. Jako alternatýva pro vytápění celého domu je to nevhodné.Krbová kamna mohou mít topnou vložku a tak teplo ze spalin se druhotně využije, ale jako hlaví zdroj tepla nevím nevím,Já mám v kuchyni kachlová kamna je to hezké pohotový zdroj tepla když přijedem, než se nahřejí akumulačky . Ale toho prachu.

karfigol

Mě osobně vychází nejlevněji krbové vložky, mám krbové vložky s výměníkem od http://www.krby­morava.cz/krbo­ve-vlozky-s-vymenikem/ Výhodou je, že si můžu topit kdy se mi zachce a jelikož jsem levně sehnal brikety, tak mě to skoro ani nic nestojí.

Ales Pavouk

Zdravím, určitě budou lepší krbová kamna. Já bych si domů plyn nikdy nenatáhl. Přijde mi strašně nebezpečný. To radši budu každé léto dělat dříví. Nehledě na to, že oheň v krbových kamnech je nejlepší zdroj tepla. Vyzkoušejte to a jiné topení chtít nebudete. My máme krbová kamna od https://www.krbova-kamna-eshop.cz/Designova-krbova-kamna-c2_6_2.htm a rozhodně bychom je za jiný způsob vytápění nevyměnili.

Jana5678

Za mě určitě kvalitní krbová kamna, jelikož plyn je teď velice drahý a vlastně nikdo neví, zda ho vůbec bude dostatek. Já jsem pro jistotu koupil nový komín na https://www.ko­minycz.cz/, abych mohl vytápět dřevem. Jsem velice spokojený, jak se říká teplo kamen je opravdu příjemné a zvuk hořícího polena a praskání ohně je uklidňující.

Renikled

Já jsem opravdu dlouho váhal nad tím co domů vlastně pořídit a nakonec jsem se vydal cestou pořízení teplovzdušného krbu. Vybral jsem ho od českého výrobce krby-bef.cz Mají krbové vložky opravdu velmi dobře vychytané a dají se pořídit za slušnou cenu. Krbová vložka má velmi dobře řešené topeniště tak, že dokáže dokonale spalovat dřevo a vydat tak co nejvíce tepla.

Jana5678

My jsme si koupili nový designový krb do obývacího pokoje. Za mě je to skvělé, jelikož celá místnost je provoněná dřevem. Nejraději mám, když se u něj sejdeme celá rodina po dlouhém dni. Povídáme si, jak jsme se celý den měli. Občas si u plápolajícího ohně zahrajeme s dětmi nějakou stolní hru, abychom si odpočinuli a vyčistili si hlavu.

Jakub Tlapal

Rozhodně se přikláním k topení dřevem. Pokud máš tu možnost, tak je to podle mě v dnešní době jasná volba. My jsme to třeba vyřešili tak, že jsem koupil akumulační kamna Norsk Kleber https://www.fla­men.cz/product-brands/norsk-kleber/ , takže zároveň při topení ohříváme vodu v nádrži, takže stačí topit polovinu času oproti krbovým kamnům. Topíme přes den, v noci se čerpe teplo z nádrže a ráno máme doma krásný teplo 🙂 .

malinak812

Mám podobný názor. V dnešní době to jednoznačně z dlouhodobého hlediska vyjde levněji. A dovolil bych si říct, že i pokud jde o pořizovací cenu. To vaše řešení vypadá dobře. My máme doma klasické krbovky, což pro náš domek úplně stačí. Jeden můj známý si ale nedávno pořizoval trochu vychytanější pyrolytická kamna a ta také nejsou špatná volba. Je to ale trochu dražší pochopitelně.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.