MonkeyKing

Koupili byste si obraz od neznámého autora?

Nemyslím od anonyma, jen umělce který ještě neproslul! Máte rádi umění? Kupujete si obrazy? Kolik jste za ně ochotni utratit? Rozeznáte kýč?

Odpovědi
bolak

Ne, nekupuji obrazy (důvody)

V umění se asi nevyznám, vysvětlete mi třeba, jak může tohle stát milióny? > http://delica­tegeniusblog.com/wp-content/images/po­llock.jpg mně to připadá, jak kdyby si někdo nalil 6 různejch barev do nosu a pak to vysmrkal na papír.

Kýč samozřejmě poznám, jirka krytinář je kýč.

LejdyTerr

Ne, nekupuji obrazy (důvody)

Doplňuji:
Podle mě ty nejdražší obrazy jsou kýče… To co ukazuje bolak je toho důkazem. Stačí jen říct, že je to světový malíř a lidé za to dají miliony, přestože obraz nemá smysl

verka

Klidně za jakékoliv peníze, jen musí být originální

Záleží přeci na tom, proč chci obraz koupit. Může se mi líbit a pak je mi autor jedno. Pokud ale chci do obrazů ukládat peníze, pak je jméno důležité a cena se dá zjistit. Kýč je vše co si hraje na jiný materiál: umělohmotná „sklenička“, imitace dřevěné misky atd. Ovšem jestli si něco vyrobím, líbí se mi to a mám k tomu vzhat, pak to nemusím považovat za kýč.

KatySuper18

Klidně za jakékoliv peníze, jen musí být originální

tyna.ryglova

Ano, za jakýkoliv podmínek

Mně je úplně jedno, kdo obraz namaloval. Při koupi obrazu se rozhoduju podle toho, jestli se mi obraz líbí a jestli ho namaloval někdo známý, nebo ne, je mi jedno. Koukám na obraz a ne na malíře. Pár obrazů už doma máme a teď nám ještě přibyly gobelíny na zeď https://finear­tsgobelins.cz/his­toric-gobelins , ty vypadají taky zajímavě.

Michálek1245

Chodím do galerie https://www.ga­lerieubetlemske­kaple.cz/aukce-a-soucasne-umeni/ na aukce současného umění a musím říct, že neznámí umělci většinou dokážou pro mě osobně nabídnout něco zcela jedinečného a pravidelně si odnáším spíše „neznámá“ jména než jména zaběhnutá a to jak v ohledech a aspektech moderního umění, tak i staré klasiky. :) Ono spousta umělců za svého života nebyla slavná a o jejich geniu se lidé dozvěděli i za století.

Sůwa

Klidně bych ho i koupila, jenže už bych ho neměla kam pověsit. 🙂