Kontrolujete účtenky po nákupu a jak často nacházíte rozdíly, resp. jak často vás oberou?

Nikdy jsem to nekontroloval, ale poslední tři nákupy za poslední týden a třikrát mě odrbali. Když to sečtu, tak 145 korun. Vypadám snad na to, že jsem charita, nebo blbej? 😁

Nejlepší odpověď
marci1

Hned za pokladnou účtenku „přejedu“. Většinou to „pasuje“, ale sem tam se chybička vloudí. Já se nedám. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Většinou si vše sčítám už během nákupu, aspoň přibližně. Ještě se mi nestalo, aby mě odrbali u pokladny. Spíš naopak, sekne se pokladní.

Drap

V podstatě nekontroluji, jen vyjímečně. Občas nějaký rozdíl naleznu. Všechny v můj neprospěch.

Angi-Shy

mamka téměř vždy kontroluje, hlavně při větším nákupu nebo nákupu dražších věcí. Já mám diskalkulii takže je pro mě těžké vše spočítat, takže když jdu nakupovat a přidám do košíku další věc, hned kouknu na cenu a na mobilu v kalkulačce si vše počítám… hlavně když jdu do marketu vietnamců naproti kde oni sami neuměj ani na pc spočítat cenu a už mě dvakrát oškubali a jak jsem si to začala na mobilu počítat, už dvakrát jsem je přistihla že mě jednou málem oškubali skoro o stovku… takže když už ne účet, tak kalkulačkou s sebou :D

iceT

Ani moc ne, jen když se mi něco nezdá, protože vím co do koše házím a kolik to stojí a kolik budu platit. Jednou mě natáhl Vietnamec ve večerce o kilo, ale vrátila jsem se tam i s nákupem a on to zkontroloval a peníze mi vrátil s velkou omluvou.

Jednou v Albertě mi mladý nezkušený pokladník namarkoval 22 rohlíků za 7.90 kus, ale měla jsem jen dva a přišla jsem na to hned, tak se málem hanbou propadl.

reika

Ošidila mne pokladní v Globusu – před 2hodinami. Místo ředkviček mi naúčtovala okurky hadovky. Stává se mi to poměrně často – např. místo cibule mi natipovala mandarinky, místo 2ks vánočních kolekcí naúčtovala pokladní 3ks. Účty kontroluji pravidelně, když jsem zjistila chybu, vždy v můj neprospěch… a nešlo zrovna o malé částky.

anonym

Já nekontroluji, ale manželka ano.Většinou chodíme do Penny marketu a tam šidí.
Představ si, že místo 30ti rohlíků ( musíme nakupovat ve velkém protože tenhleten režim nám zlikvidoval prodejnu Jednoty), tak namarkovala 330 rohlíků.Zlatí komunisti, tam by se to naší prodejně Jednoty, nestalo.Protože se chodilo pro 1!! chleba, 10 rohlíků a pod.

xxx3

občas kontroluji, chyby jsem objevil už mockrát – několikrát i v můj prospěch. Ono se moc nemluví o tom, že v obchodech se kvůli těm neustálým změnám cen opravdu poměrně snadno stane, že je nějaký výrobek v počítači zadaný špatně. Lidi v tom obvykle hledají záměr, fakt je ale ten, že když se člověk podívá do účtu a vidí tam nižší cenu, než čekal, tak snáze přijme pro sebe vysvětlení, že se špatně podíval na cenovku. Jakožto brigádník jsem před lety zažil situaci, kdy měl obchod v pokladnách naceněny jogurty za výprodejovou cenu 2,90, ačkoli na regálu byla cena třikrát vyšší. Museli na tom tenkrát dost prodělat.