Fazzz

Kontrolujete při nákupu složení výrobku? (éčka, množství masa v %, aj.)

Budu ráda za Vaše odpovědi. :) Potřebuji to odevzdat ve škole. Děkuji.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ne

Doplňuji:
Občas si složení potravin jenom tak ze zvyku přečtu, ale pouze doma. Přímo při nákupu se spíše dívám (hlavně u mléčných výrobků) na dobu trvanlivosti.

Další odpovědi
Drap

Někdy

Snažím se nakupovat pouze základní suroiny a ne průmyslově vyráběné humusy.

anonym

Někdy

Moje nákupy jsou o tom, že se snažím nakupovat ověřené a osvědčené výrobky. Nerada mám novinky – ty si potom samozřejmě zkontroluji. Ráda vařím, tak se snažím i v tomto směru kupovat suroviny „poctivé“. Ráda také zavařuji a vařím si své marmelády – bez éček.
Složení výrobků si občas přečtu spíše v klidu domova, kde mám i možnost si na PC ověřit, co vlastně číslo kterého éčka znamená. Nepodléhám panice a módním trendům. Nepodléhám ani tomu, že jsou ekologické potraviny zdravější a bio potraviny stravitelnější. Na jakých polích by to asi měly vyrůst, kdyby to tak opravdu bylo?
Máme jako stát o hodně méně krav,tím pádem méně hnoje a hnojí se tedy chemicky. Klidně ale nechám na uvážení každého spotřebitele, aby nesmyslně přeplácel ceny za módní hit bio potravin. Kdo chce věřit a má tolik peněz, aby takové žvásty bral vážně, tomu jeho názor klidně ponechám.
Je mi skoro 60 let. Na mém zdraví se neodrazilo nekvalitní jídlo. Stejný trend nakupování budu dodržovat i nadále.

Reuef

Někdy

Doplňuji:
driv jsem se o to moc nezajimal ale po shlednuti techdle videi http://www.stre­am.cz/kategori­e/482-peklo-na-taliri se na to ted obcas mrknu…spis ale tak pro zasmani – vybirat si clovek moc nemuze penez je malo :/

www

Někdy

Pokud to je k snědku, kašlu na to. Ale pokud vidím třeba 2 výrobky za stejnou cenu, oko se podívá na kdeco 😁.
Moc možností k výběru jako důchodce nemám, ale množství masa kontroluji vždy.

Zdroj: Zkušenost

zmimi

Někdy

Nekupuji polotovary, spíše kupuji základní potraviny.Párky nejíme a pod.

arygnoc

Ano

áno, odkedy som si všimol, že smotana je zo sóje (cca 2 roky nazad).

Nikkol

Ano

Bohužel je to nutné, pokud nechcete kupovat sračky ( omouvám se za ten výraz, ale ono to tak opravdu je). Kolikrát to až překvapí. Např. mleté maso by mělo obsahovat jen mleté maso, ale překvapivě obsahuje sůl, lůj a výtažek z červené řepy. A pak ještě různé stabilizátory a jiné…a poze 85% masa!

Ravenne

Ano

Doplňuji:
Někdy je to vážně zajímavé počtení a člověk se často diví, co všechno jsou výrobci schopni do svých produktů nacpat.

pizlicka

Ne

protoze ja kupuji jen ovoce,zeleninu,slu­nenicova seminka,tvrde kvalitni syry,lososove steaky,kure od farmaru,vejce mam domaci,atd.po­lotovarum z obchodu se vyhybam.nanejvys koupim tvaroh jihocesky,do nej dam domaci med a je to.vyjimecne jahodovy dzem,ten asi ty ecka ma.

Natt

Ne

Fyzik

Někdy

Doplňuji:
Je to tak diskutabilní! Co občas slyším od potravinářské inspekce a soudě i podle vlastních pracovních zkušeností v supermarketu, člověk nikdy neví, co kupuje. Ať si čte obaly, jak jen chce, vždy se může stát, že výrobce lže. A data spotřeby u lahůdek a ovoce… To je k smíchu.