Pavel CZ

Co je vlastně bio?

Tak nějak nekonkrétně vím,co znamená bio,ale kdyz dám jako příklad jablko,tak si rikam,ze jedine,co na jablku muze byt „bio“, je to,ze neni chemicky postrikovano.Takze teoreticky jablka od nasi babicky ze zahrady jsou bio.Chapu to dobre?

Nejlepší odpověď
LuciJe

V podstatě. Bio znamená, že rostliny jsou pěstovány (případně zvířata chována) v ekologicky čistém prostředí a nejsou ošetřovány chemií (a obvykle ani mechanizací, která produkuje zplodiny). Pokud tedy Vaše babička nemá za domkem chemičku či spalovnu, její jablka mohou být docela dobře v bio kvalitě.

Další odpovědi
crew

Označení „BIO“ je výraz z tzv. „ptydepe“ a nebo „NEW SPEAK“. Ve skutečnosti je to bezrozměrný útvar, bez návaznosti na jakoukoliv skutečnou, t.j. psanou a nebo aspoň domluvenou formu nebu úzus. Ve skutečnosti útvar BIO znamená způsob jak přinutit konzumenty zaplatit za jeden a ten samý produkt více poněz, pokud je přesunut do kategorie BIO. Útvar „BIO“ ve skutečnosti může znamenat přímé ohrožení konzumenta, protože může obsahovat nadlimitní množství biologicky aktivních látek, které mohou způsobovat alergie nebo infekční onemocnění. Za zmínku stojí též obash psychoaktivních látek a plísní v některých produktech označovaných „BIO“.

Makulka

CO JE VÍC ZDRAVÉ

Jana5678

Velmi zajímavý článek o tom, co znamená bio. Pro mě je důležité vědět, co jím a dávám své rodině, a vědomí, že volím bio produkty, mi přináší klid. Farmářské trhy se pro mě staly oblíbeným místem, kde mohu najít nejen čerstvé bio ovoce a zeleninu, ale také různé místní speciality, jako jsou domácí sýry, pečivo, med či dokonce ručně vyráběné bio kosmetické produkty. Je to skvělý způsob, jak podpořit lokální farmáře a zároveň získat kvalitní produkty pro svou domácnost.