MonkeyKing

Komu se mají sochy moai na Velikonočním ostrově podobat?

Když se podíváte na Polynézany a poslední přeživší z Velikonočního ostrova, tak moc si podobní nejsou.

Nejlepší odpověď
marci1

Obrovské kamenné sochy patří mezi největší záhady Velikonočního ostrova. Neví se, k jakému účelu byly vytvořeny. Měly představovat zemřelé předky, být vlastně náhrobkem chránícím jejich ostatky, nebo měly znázorňovat bohy, ke kterým se domorodí obyvatelé modlili? Anebo měly být respekt budícími strážci ostrova? Dodnes se také neví, jak byly tak obrovské a těžké kusy vytesávaného kamene přemísťovány z vulkánu Rano Raraku k různě vzdáleným místům na okrajích ostrova. 🙂

Zdroj: http://chile.or­bion.cz/veliko­nocni-ostrov/pruvod­ce/hlavni-zajimavosti-1417/

Další odpovědi
HelloKiwi

Asi lidem.Ty chytrej

ptáč

Co když sochy nemají za úkol podobnosti, ale zdravení, přivítání příchozích? Potom by se podobě Moai – tvaru – zpracování, nepřisuzoval takový puntičkářský význam.