456jkl@post.

Komu patří veřejnoprávní majetek?

Konkrétněji: veřejnoprávní televize „vyrobí“ spravodajský „příspěvek“ např. při „přímém, živém“ vysílání z parlamentu. Zrovna jsem u televizoru a „nahrávám“ na „hardisk“ televizoru tento „příspěvek“. Jsem " majitelem" nahrávky? Mohu s nahrávkou „pracovat“ např. „sestřihat nahrávku tak jak se mi hodí“? Mohu „sestřihanou“ nahrávku „veřejně“ „šířit“ beztrestně?

Odpovědi
zjentek

Lidu ;)

ivzez

Přestaňte prosím používat nadbytek uvozovek,
otázky s nimi jsou hůře srozumitelné.

Až definujete veřejnoprávní majetek,
bude možné odpovědět, komu patří.

Přímý přenos není Zpravodajský příspěvek.

Pořídíte-li nahrávku (ta se nevyrábí), budete jejím autorem i majitelem.
Pro vlastní potřebu ji můžete upravovat podle libosti, klidně i sestříhat.

Ovšem na veřejné šíření nahrávky pozor. Obzvláště po jejím sestříhání.