Avatar uživatele
Heřman

Komu patří plot mezi pozemky.

Jsou dva pozemky vedle sebe a spojuje je plot každý pozemek má jednoho majitel jakému majiteli patří ten plot mezi pozemky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Pájo, briketka10, anonym před 4408 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Tomu kdo ho stavěl. Pokud se k němu nikdo nehlásí tak tomu na jehož pozemku stojí. Plot by měl být stavěn na vlastním pozemku a stavět by ho měl ten kdo ho potřebuje ( není povinnost stavět plot), pokud se sousedé nedohodnou jinak. Vždy ale na vlastním pozemku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Tomu, kdo ho vybudoval a zaplatil.
Doplňuji:
Pokud se na tom nějak podíleli oba
sousedé, patří nějak oběma.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

V žádném případě plot pozemky nespojuje, ale naopak je odděluje. Pokud je na pozemku některého z vlastníků, je toho, na jehož pozemku se nachází. Nelze vybudovat vlastní plot na cizím pozemku. S tím by nejspíš žádný majitel pozemku nesouhlasil. Pokud se vlastníci sousedních pozemků dohodli, že vybudují plot na hranici mezi svými pozemky je jejich společným vlastnictvím a oba mají tedy stejná práva a povinnosti plot využívat, ale také jej udržovat. Totéž platí i u plotu již vybudovaného, který nemá konkrétního vlastníka a který tvoří hranici mezi oběma pozemky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

plot co jsem postavila já mezi pozemky je můj to je jasný..
proč by měl být souseda, když do něj neinvestoval ani kačku ??
ani ho neudržuje a natírám ho já..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Plot je toho kdo ho postavil. Pokud někdo uvádí, že může plot být obouch, tak to musí být právně uloženo.....jak se při prodeji uvede vlastník, jako že 50% patří tomu a zbytek druhému…Máte někdo v odhadu nemovitosti, že plot je z 50% Váš..
ale je fakt, že většina sousedů se rozumně domluví a opravdu postaví plot 50/50…
Ale jestliže se rozejdou… to bude peklo prokázat že je plot jeho…
to jsou ty sousedské nepokoje, někdy končící i vraždou. Osobně mám 9 vynikajících sousedů!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

V zástavbě kdysi platilo,že majitel stavěl plot vpředu a na levé straně pozemku.Kdo byl na konci řady měl smůlu a dělal 3,no a taky všechny 4.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Mezi mým a sousedovým pozemkem byl ohavný drátěný plot, tak jsme se podělili o práci a náklady, pak jsme spočítali kolik jsme ušetřili a máme z toho společnou radost. Plot k silnici jsem si postavila sama, s panem starostou bych se tak neradovala 🙂
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­2053nadap105249338­410230.jpg
Až získám ještě nějaký kámen, tak to zvýším na úroveň branky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
lindicka4478

Můj manžílek nám dokázala postavit úplně sám vlastníma rukama s pár chlapama barák na sídlišti v Praze. Jsem na něj hrozně pyšná. Zrovna nedávno mi říkal, že se plánuji po výplatě poohlídnout po nové brusce. Nemůžete mi poradit, kterou z https://www.vy­bavzahradu.cz/ka­tegorie/brusky-268/ vybrat? Prý bude potřebovat obrousit náš plot, který měří něco okolo 210 cm – máme takový palác.. naprostý sídliskový sen :)

před 1121 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek