Kolik zvirat ma k dnesnimu dni ZOO – Praha. ( nenapsala jsem prazska zoo , protoze jsem nevedela jesti male , ci velke P

Nejlepší odpověď
MacChill

Informace o stvu zvěře najdete zde: http://www.zo­opraha.cz/cs/o-zviratech/stavy-zvirat-a-prirustky/stavy-zvirat

S gramatikou vám neporadím

Další odpovědi
lukas.zmizik

prazska zoo s malym „p“, stejne tak jako klausovska republika s malym „k“, ale pozor: Klausova republika s velkym „K“

Deli

Iv, jméno města se píše s velkým, ale utvoříme-li z něho přídavné jméno, je to s malým. Tedy občané Plzně, ale plzeňští občané. Jedině kdyby byla třeba hospoda s názvem „Plzeňská bašta“, bude to s velkým, protože jde o název.
Ale zvířata netuším…