0monika0

Kolik vody se má vypít za den?

Může se mi něco stát když vypiju za den půl litru? Kolik přibližně bych toho měla vypít?

Nejlepší odpověď
da ny

Zde již mnohokrát zodpovězeno ;)
Je vhodné téměř 2/3 celkového příjmu tekutin vypít spíše dopoledne. Pokud pijete kávu, vždy doplňte stejným množstvím vody.
Půl litru není mnoho, ve stravě máte jistě další přísun „tekutin“, litr by byl vhodnější!
Dobrým vodítkem je barva moči. Pokud je žlutá, přidejte na množství tekutin/vody.
Pokud je světlá nebo vodu (WC mísa) téměř nezabarví je to takřka ideální stav.
Platí tehdy, pokud pravidelně neužíváte léky, které mohou barvu moči ovlivnit.
Tělo si poradí spíše s menším množstvím tekutin, než když do sebe v tomto ročním období nesmyslně nalijete 3l.
Půl litru je dost malé množství.

"Jaké je optimální množství tekutin na den?
To, kolik bychom měli přes den vypít, se především odvíjí od tělesné dispozice člověka, fyzické výkonnosti v daný den, klimatických podmínek a věku. Věděli jste, že novorozeně má v těle až 75% vody a ve stáří je to pouhých 50%?

Pro výpočet minimálního množství tekutin existuje jednoduchý vzoreček: 0,3 litru na 10 kg váhy

Příklad: Pan Karel váží 86 kg: 8,6 × 0,3 = 2,58 litru/den
Samozřejmě to neznamená, že by pan Karel musel vypít skoro tři litry tekutin najednou. Pitný režim bychom měli dodržovat v rámci celého dne."
http://www.si­luetadoleta.cz/clan­ky/dodrzujme-pitny-rezim/

Další odpovědi
gecco

Jo – to se ti může něco stát…
Kromě akutních potíží si zaděláváš na chronické problémy s ledvinami (kameny).
___
Kolik bys toho měla vypít? – obecně to nelze stanovit, každý má individuální (s)potřebu vody a ta závisí i na dalších faktorech – míře tělesné námahy (pocení), stravě, zdravotním stavu dotyčné/ho…
Orientačně se můžeš řídit podle barvy moči – neměla by být příliš tmavá.
😉

marci1

Dříve se doporučovalo pít více. Dnes se doporučuje pít alespoň 1–1,5 litru nejlépe čisté vody. Organizmus potřebuje nejen energii z potravy, ale i vodu. 1/2 litru je málo, budeš se cítit slabá, unavená, hůře Ti to bude myslet. 🙂

brillant

http://lmgtfy­.com/?q=pitn%C3%BD+re%C­5%BEim

Funna

da.ny trošičk zaspala dobu…to, že moč má být skoro průhledná, dokonce nezabarvit vodu je přežitý nesmysl (barva moče musí být světle žlutá), to je extrém, kterou nějaký „vědec“ vymyslel a někteří se toho chytli a z nějakého podivného důvodu začali propagovat…cituji: V nejvážnějších případech může „vodní intoxikace“ i zabíjet, říkají experti…pít máš, když máš žízeň (tělo si samo řekne, kolik tekutin potřebuje)…ale pokud žádnou nepociťuješ (jsou i tací) a zjistíš, že máš tmavou moč, tak je potřeba se napít… ideální je denně cca 2 litry tekutiny…a pozor píšu tekutiny (alkohol, který odvodňuje se do toho nepočítá)..tj. i té, co je v polévce, ovoci, v každé potravině…takže např. pokud do sebe naláduješ několik pomerančů, sníš půl melounu, dáš si kotel polévky, nemusíš teoreticky vypít ani kapku .-)…jediným měřítkem je pravdu barva moči a pocit žízně, ne nějaké poučky, kolik se má vypít na kilo…v létě a sluníčku ti nebudou na hodinu stačit ani 2 itry, v zimě si dáš pár deci…

miláSimča

Já denně vypiju cca 7 litru:):D.