RyuzakiKate

Jak velká je vaše potřeba pít?

Kolik toho vypijete přes den? Já jsem asi nějaká divná, klidně bych vydržela celý den nepít, nevím, proč nemám takovou potřebu, ale snažím se k tomu donutit, protože mám od mala problémy s močovým ústrojím… Když si dám pivo, tak to přijde hned, ale jinak nejdu na záchod třeba celý odpoledne, nechápu…

Nejlepší odpověď
iceT

Zato já chápu,taky nemám potřebu pití,a to ani ve větším teplu nebo přes léto.V zimě je můj pitný režim hotová katastrofa.Moje mamka to má stejně,kdyby vypila víc jak půl litru za den,tak by se snad i utopila.Ptala se svého lékaře,a ten jí prý řekl,že pitný režim je individuální.Tak ne­vím.

Další odpovědi
anonym

No, je to hrůza. Nejsem z generace, kterou pořád někdo honil, že je třeba dodržovat pitný režim. Někdy si vzpomenu až večer, když mne pobolívá hlava, že jsem skoro nic nevypila. Musím se do pití nutit.

Hakunamatata

Také nemám vůbec pocit zizne. Dřív jsem na to kaslala a napila se, až když mne bolela hlava. Jenže ve 25 letech přišly problémy a uz tak zdevastované ledviny a močové ústrojí budu dávat dlouho dohromady. Je to zajímavé, ze někdo žízeň ma a tak druhému nikdy neuvěří, ze on ji nemá.

marci1

Vypiji za den asi 2–3 litry tekutin. Mám pocit žízně. Pravidelným popíjením vody se z těla vyplavují škodlivé látky. Stačí po malých dávkách, ale po celý den. Po 19. hodině již tekutin méně.

Bedy

Třetinka sem třetinka tam, ani přesně nevím, ale minimálně 2 litry čisté vody z kohoutku za den vypiju + k tomu takové 3–4 hrnky čaje nebo melty, na 3 litry se za den dostanu.

Piju pravidelně, je to zdravé. Lepší než najednou, třeba na večer do sebe kopnout litr vody.

quentos

jsem docela silnej „píč“ (nebo „pitel“, chcete-li), 2l minimálně, spíš 2,5 – 3 l denně… teď zas propagujou ňáký uplně nový výzkumy, podle kterých je ta potřeba individuální… že prej se nadměrným pitím zatěžujou ledviny a že teprve žízeň je signálem k pití (přitom se dodnes vědělo, že je naopak nouzovým signálem k tomu, že už to tělo nemůže vydržet a že už je napít se krajně nutné) a kdesi cosi… což je podle mě nesmysl, spíš se snažej všemožně omluvit to, že lidi nepijou…

zeeue

:) já začínám mít žízeň hlavně ve chvíli, kdy už doma není nic k pití :D to mi teprve přijde zajímavé :) dokud je doma, co pít, tak se žízeň většinou nedostaví ;)
a když porovnávám svou spotřebu pitiva s tou mého přítele, musím se stydět – za tu dobu, co já do sebe (s problémy) natlačím jednu 1,5l minerálky z toho klasického paklu po šesti, on stihne dopít ostatních 5kusů :D
na druhou stranu jsem slyšela, že neustálá žízeň je projevem cukrovky, tak kdo ví :/ :)

bolak

úvodem bych chtěl říct, že SÉŠ DIVNÁ!!! :) :p

Asi takhle, v mojí předpředposlední práci sme dělali na 3 směny a hospodu jsme měli hned vedle přes silnici, takže když se šlo domu z vodpolední, byla to povinnost. Tam jsme nasákli, tak 6–7 piv a v jednu se šlo domu. Doma pak byla žízeň, jak už to po chlastu bejvá, takže se ještě před spánkem vypila petka matonky. A jedna petka se samozřejmě vypila i během práce, poněvač to byla manuální dřina a byli sme všici spocený jak paroubci.

Tak si to spočítej (3+3,5) a vyjde ti 6,5 litru, a tohle mi zůstalo doteď, protože chlastat sem sice přestal, ale byl to návyk jako každej jinej a žízeň mám furt, ale né tu normální, nýbrž takovou tu upíří, kdy můžeš vypít vody chceš ale přesto ti to žížu neuhasí. Ale těch 6 a půl už teda v průměru nevypiju, to maximálně teď v létě, když sou pařáky a nebo když se dělá sport, ale vím že sem to kdysi hlásil doktorce, protože se mě na to ptala kvůli nějakejm testům a tvrdila mi že je to nesmysl :), abych pil 7 litrů denně, ale když po mě pak chtěla 24 hodinovej sběr a já ji dones 4 dvoulitrový petky moči…no čuměla jak blázen a pak si mě položila na postel, natřela mě masážním gelem, stáhla mi kalhoty a chvíli na to už si prohlížela ty mý dva klenoty.

Nakonec se ale ukázalo že ledviny mám v pořádku. :p

honza19hk

V létě vypiju kolem 6 litrů a to nepočítám piva. V zimě tak 4–5 litrů.