Toruk

Kolik tepla poskytne plynová bomba- PB/ 10 Kg

Zdravím, nemáte někdo tušení, kolik hodin dokáže bý v provozu plynová bomba (při vytápění teplometem) bomba 10 kg, na plný výkon?

Nejlepší odpověď
baghira

Myslím, že tazatel se neptá na fyzikální veličinu, ale má přízemnější požadavek.
Záleží na spotřebě teplometu, běžně se to pohybuje kolem 0.3 kg/h, takže 10 kg bomba vydrží cca 30 hodin.

Další odpovědi
Michal Kole

Si najdi výhřevnost plynu, spočítej množství plynu, spotřebu plynu za minutu

poradím ti vzoreček (p*V)/T = konstanta tak zjistíš množství plynu v lahvi
p= tlak plynu v lahvi
V = objem plynu v lahvi
T = teplota plynu

hmotnost plynu= hustota plynu* objem plynu

spotřeba plynu V spotř = ((p_na začátku -p_na konci)*Objem plynu v lahvi)/p_at­mosferický tlak

mosoj

Proč tak složitě, vždyť tam je plynu 10 kg. Pak už jenom to spalné teplo, jeden součin a vše je hotovo.

anonym

Kolesa, Tys dobrej:-). Fakt jsi mě rozsekal. Přečti si zadání, výhřevnosti. Ta s tím má něco do činění, osle?:)