hawranek

Kolik tepla?

Dobrý den, přemýšlím o pořízení užovky červené a řeším vybavení terária. Protože jsem četla o tom, že had se může o žárovku spálit (mají samozřejmě tendence motat se kolem tepla a pomalejš si uvědomují to, že se pálí), přemýšlela jsem, že kvůli světlu pořídím LED reflektor (bodovku) plus topný kámen o výkonu, řekněme, 3–5W. V pokoji máme docela teplo a myslím, že by to mohlo stačit. Je tato varianta možná? Děkuji

Nejlepší odpověď
PostApMan

Určitě, i když LEd reflektor nevydává tolika tepla ale tím kamenem to dotáhnete, a nemusíte nad tím ani teď přemýšlet v tomto vedru (které má momentálně asi pauzu nebo co ,protože u nás dva dny v kuse prší) stačí otevřít okno nebo terárium umístit na slunce a had bude naprosto spokojený.

Ale jinak myslim že ten LED reflektor a topný kámen bude naprosto vyhovující.