Lukas27

Kolik stojí založení firmy s. r. o., která bude plátce DPH?

Odpovědi
Gonfaloniér

Co máš pořád s tím DPH, vždyť to skoro nehraje roli – alespoň, co se forem podnikání týká a založení podniku (pokud to nechceš dobrovolně platit – aniž bys musel). Víš vůbec dopředu, že budeš plátcem DPH, kolik budeš vydělávat, jaký budeš mít obrat, s kým budeš obchodovat (víš jaké jsou podmínky nebo co je vůbec DPH?)?
Minikální výše zákaldního kapitálu je 1 Kč.
Samotné založení (poplatky – úřady, rejstřík, notář) – do 10 tisíc, záleží, jak moc využiješ notáře, co on si sepíše atd. Nejlevnější to je, když to všechno necháš na notáři. Založíš tak za cca 5 000 Kč. Luxus, může to s klidem udělat úplně každý, oproti a.s., kde je minimální výše ZK 2 miliony.

brazdarom19

Dnes toto už naštěstí není až tak drahé a myslím si, že velká výhoda je v tom, že existují služby, které veškeré papírování a podobné věci vyřeší za vás, takže se prakticky nemusíte o nic starat. Je pravda, že si tak za založení s.r.o. trochu připlatíte, ale není to až tak strašné. Kamarád si právě nedávno zakládal s.r.o. a pokud se nepletu, tak si vše zařizoval přes https://www.si­dlofirmypraha5­.cz

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

Gonfaloniér, DPh není jen o obratu. Také hraje roli odběralel, kupující. Jestli většina z nich je plátce či neplátce DPH.

Gonfaloniér

Píšu, že to je jen o obratu?