Usoman

Kolik stojí samotné poslání malého balíku z druhého konce planety do ČR?

Sbírám horniny a zajímalo by mě, kolik by zhruba stálo odeslání malého balíku, například z ruské Kamčatky, Indonésie nebo z Jižní Ameriky, pokud bych tam někoho kontaktoval a on byl tak laskav, že by mi vzorky obstaral a poslal (já bych samozřejmě zaplatil poštovné).

Odpovědi
Pepa25

Příliš obecný dotaz: záleží jakou dopravní službou, jak rychle a bezpečně. Pokud by chtěl člověk jistotu doručení, tak (uvažuju malý balíček 1–2 kg) řádově za tisíce Kč tak firmy typu DHL doručí balíček kamkoliv na světě (mimo válečné zóny). Zároveň ale všechny země mají nějakou formu pošty, kde by to mohlo být levnější (možná stokoruny, možná tisíce), ale fakt bude rozdíl v doručení z Kamčatky a z And …

cappuccino

Musis se podivat na ceniky prepravnich spolecnosti.

Filip84

To je jednoduché: šutr se po cestě nezkazí, takže to nespěchá. Tak si najdi, jestli vůbec ruská, indonéská, nebo jiná jihoamerická, pošta do ČR balíky doručuje, a pokud ano, tak Ty víš, kolik takový šutr, jako vzorek, zhruba váží (já ne, mi je šutr ku potřebě leda takový, na kterém v kuchyni brousím kudly 🤷‍♀️😅), no a podle toho si najdeš příslušnou částku v ceníku, ne?

Obecně na to odpovědět nejde, protože cena za obdobný balíček, který někdo pošle z U. S. s USPS, nebo z Pyongyangu s 조선 우편, bude diametrálně odlišná. To samé, třeba, balíček z Kamčatky, poslaný skrze Почта России, bude mít úplně jinou cenu, než balíček ze Spojených států Mexických, poslaný skrze Correos servicio postal Mexicano.