ondra24

Kolik stojí nové sportovní letadlo?

Odpovědi
Edison

UTFG

Brblal

Pro zajímavost jsem se podíval a našel:

Nabízejí se tam malá sportovní letadla, přes L410 (za asi 1.2 mil Kč) až po Airbus A320 (za 99 mil. Kč)…

Zdroj: http://www.pi­lotak.cz/letec­ky-bazar/klasicka-letadla-ppl-mep/letadla/

Brblal

Když se ptáte na ceny, pro zajímavost, nové velké letadlo Boeing 787 Dreamliner stojí od: 230 milionů USD, právě to říkali v dokumentu, který teď dávali na ČT2, je to špičkové letadlo, letí 913 km/h. Přepravily 145 miliónů cestujících, 67 společností si objednalo 1207 kusů těchto letadel. Zajímavý dokument byl i o pohodlí, které mají pasažéři, včetně vysokorychlostního připojení k internetu.