Kryšpín

Kolik spotřebuje přibližně rodina 3–4 osoby kubiku vody za rok?

Jenom dle vodoměru mimo plasto vody pivařské doplňky a lepšo lidi a jejich bazény.

Nejlepší odpověď
Filip84

To je silně individuální.

Statisticky je u nás spotřeba vody 89 litrů na osobu a den, tj. 32,485 litrů na osobu a rok. Tak si to spočítej, ale to je statistický průměr, o reálné spotřebě rodiny Ti nic neřekne.

Další odpovědi
Kelt

Pokud to moc potřebuješ, tak ti to vyhledám a pošlu. Ale nevím, na co ti tento údaj bude.

Viktorie II.

Naše pětičlenná rodina spotřebuje v průměru 70 ³m vody + 20 ³m zahrádka.

da ny

https://www.pvk­.cz/vse-o-vode/pitna-voda/spotreba-vody/
https://zakra­.cz/blog/jaka-je-spotreba-vody-v-domacnosti-a-jak-ji-snizit/
https://voda.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/94-smerna-cisla-rocni-potreby-vody

da ny

Viktorie II.
Smekám klobouk, před spořivostí vaší pětičlenné rodiny!
Většina lidí by se s touto spotřebou vody musela mýt někde v řece, pod pumpou apod. Stejně tak by prádlo chodili prát a máchat do potoka. ;D

orwell

Filip84: 32,485 m3 jsi chtěl asi napsat…

Filip84

Ne, cochee to pochopil správně: angloamerický formát, v Metrech krychlových by to bylo 32.485, ale to je na mne moc dlouhé desetinné číslo, protože kupecké počty nemají víc než dva desetinná místa, takže bych to musel zaokrouhlovat, a proto jsem to nechal v litrech.

cochee

Můžeš to brát tak, že čárka v tom čísle není desetinná, ale oddělovač řádu tisíců. Je to sice v češtině málo obvyklé a spíš zastaralé, ale pak jsou litry správně.