Céma

Kolik spermií je zapotřebí pro šesterčata?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží, jak se na to díváme.

Počet vícečetných těhotenství se v v poslední době zvyšuje v souvislosti s tím, že čím dál více neplodných žen podstupuje hormonální léčbu a umělé oplodnění.

Obecně – k oplodnění jednoo ženského vajíčka stačí jedna spermie, tedy i ke vzniku jednovaječných dvojčat.

U dvojvaječných dvojčat jsou třeba dvě vajíčka a dvě spermie.

Ale když stačí jedna spermie, pak proč muži uvolňují miliony spermií po ejakulaci? Je to proto, že u každého spermatu, která dokončí „výlet“ do vejce, jsou miliony, které nepřežijí cestu.

Zdravé spermie obsahují enzymy, které pomáhají tuto bariéru vajíčka rozložit., aby se jedna spermie dostala dovnitř.

https://www.rom­per.com/p/how-much-sperm-is-needed-to-fertilize-egg-fewer-than-you-might-think-14947

Další odpovědi
Arne1

šest… ve správnou dobu na správném místě

Mc Merkurion

… při štěstí (jednovaječná vícerčata) stačí i jedna … >>> takže tu máme odpověď: od jedný do šesti …

Kepler

Buď jen 1 (jednovaječná šesterčata), 2 (jednovaječná trojčata), 3 (jednovalečná dvojčata), nebo 6 (vícevaječná šesterčata). Vlastně by se do kombinací vešly i počty 4 a 5. Aspoň tedy teoreticky.