ElonMusk

Kolik si měsíčně vydělá kadeřnice?

Už se tu na to někdo ptal, plus se to dá dohledat na netu, že to je 13–32 tisíc Kč (často se uvádí 20 000 Kč). Ale moc tomu nerozumím – když ženská ostříhá za hodinu 3 chlapy za 150 Kč, tak to dělá 450 Kč / hod. Reálně ženské (minimálně po Praze, co jsem pochytil z ženského štěbetání) zaplatí 2 – 3 tisíce za hlavu (přičemž jich tam denně sedí několik a je stále plno). 450 × 6 hodin (zbylé 2 hodiny se zpravidla vykecává) dělá 2700 Kč; 2700 Kč x 20 dělá 54 000 Kč. Takže mi vychází 54K (a to když se ještě ženská fláká), úplně si nejsem jistý, jak se dostane na internetem uváděných 20 tisíc? Z 54 tisíc vychází čistého 39 tisíc, řekněme 9 tisíc za výdaje (elektřina, nůžky a fén). To dělá 30 čistého, takže těch 10 tisíc mi tam stále hapruje jako nadbytek vůči těm uváděným 20 tisícům.
Jinými slovy nechápu, proč se všude uvádí 20 tisíc, když u kadeřnice nechá člověk 150 Kč, což stejně stojí třeba pizza, ale kadeřnice nemá ty náklady na přípravu pizzy.

Odpovědi
Mc Merkurion

… nebudu nijak konkrétní, ale nějak si zapomněl na nájem a celkově to počítáš blbě, především ne všechny dělaj na živnost, některý jsou i zaměstnaný …

iceT

Elektřina, nůžky a fén není jediný výdaj. Kde máš šampon, balzám, různé vlasové kůry, když si o ně zákaznice řekne, stylingové přípravky, barvu na vlasy si zákaznice též nepřinese vlastní a pochybuju, že tyto přípravky kadeřnici někdo proplatí. No a samozřejmě je rozdíl mezi pánskou holičkou a dámskou kadeřnicí.
Obyčejné stříhání s mytím vlasů, protože na sucho se nestříhá, s následnou úpravou účesu a foukáním jsem loni platila 350 kč. Ona kadeřnice ti na tu účtenku či paragon i vypíše cenu jednotlivých kroků.