JanyOK

Kolik se může přispívat zaměstnancům na stravu?

je to stanoveno procenty a nebo částkou, aby byl tento příspěvek byl daňově uznatelný?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud máte na mysli „stravenky“ a nikoli provoz vlastního závodního stravování, tak pro rok 2012 existuje ´daňový´ limit ve výši 53,20 Kč na jedno jídlo.

Částka se vypočte podle ´vzorečku´ uvedeného v ustanovení § 24, odstavec 2, písmeno j, bod 4/ zákona o daních z příjmu, kde je uvedeno:

„..až do výše 55 % ceny jednoho jídla za jednu směnu, maximálně však do výše 70 % STRAVNÉHO…“

A to STRAVNÉ činí v letošním roce 76 Kč
viz § 3 vyhlášky http://www.mpsv­.cz/files/clan­ky/11888/Vyhlas­ka_429_2011.pdf

Pro uplatnění maximální hodnoty do nákladů je vhodné nechat si ´vytisknout´ stravenky v nominální hodnotě 96 Kč, protože 55% této sumy činí povolených 52,80 Samozřejmě, že zbytek do 96 Kč si musí zaměstnanec uhradit ze svého a nebo něco může uhradit i zaměstnavatel, ale potom se bude jednat o nedaňový výdaj

Z praktických důvodů doporučuji stravenky v nominální hodnotě 100 Kč, kde do nákladů lze uplatnit max.limit tedy 53,20 Kč a zbytek (46,80 Kč) si zaplatí zaměstnanec sám.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t3.aspx

Další odpovědi
Syd

Pokud myslíte stravenky, tak přispívat můžete kolik chcete, daňově uznatelných je 55% z ceny jídla.