kyselina 5

Kolik se běžně dělá derniér?

Některé hry mají jen jednu, ale některé tři. Chtěla jsem jít na Ještěry do Klicperova divadla, ale na druhou derniéru jsou lístky už dost rozebrané.
Řeším proto, jestli se mohu spolehnout, že bude třetí. Dělají se vždycky tři? Aby ta druhá nebyla poslední.
Strašně moc to chci vidět a bylo by mi líto to prošvihnout. Dík

Nejlepší odpověď
Drap

Většinou jedna. Pokud je velký zájem , a je jisto, že bude vyprodáno, tak se přidává.

Další odpovědi
led

Ukončenie titulu inscenácie, tj.stiahnutie z repertoára je jedno jediné – derniera, je vlastne „posledné predstavenie“. Výnimku (nebýva to často) môže tvoriť alternovaná inscenácia, keď ako poďakovanie sa diváci lúčia so všetkými alternáciami.
PS.
niekedy sa ale stane, pri zvlášť úspešnej inscenácii, že aj stiahnutý titul vrátia späť na javisko. Pamätám na podobný prípad muzikálu My fair lady, keď sa titul na žiadosť divákov vrátil späť v pôvodnej podobe.
„Súbor Novej Scény v Bratislave sa vypracoval v tomto žánri na špičkový súbor v rámci celej bývalej Československej republiky. V Bratislave sa ako európske premiéry uvádzali všetky vtedajšie muzikálové hity: My Fair Lady, West Side Story, Hello Dolly, Man of Lan Mancha, Keď je v Ríme nedeľa a mnohé iné.“(1965–1975)

Lucijej

Zkus napsat přímo do divadla, jestli budou plánovat ještě jednu, tak už o tom budou vědět.