Complex

Kolik průměrně stojí skalpel a kde jej koupit? V lékárně?

Odpovědi
Mp2

Zdravotnické potřeby..
Pokud nemají v lékárně, objednají ti ho a další den nebo odpoledne ho tam máš..

Ale POZOR…
Nekupuj si ten jednorázový… Ten stoji myslím 47 korun u nás..
Raději si kup za stovku držák a za 30–50korun 10 břitů..

V OBI mají HOBBY skalpel (modelářský nožík) za 80korun… Operovat asi nebudeš, tak miř tam

Drap

Záleží jaký si vybereš . Od pár korun po několik stokorun. Nejlépe nakoupíš ve zdravotnických potřebách, nebo na netu.
https://www.med­plus.cz/chirur­gie/Chirurgie-skalpely-cepelky?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=S:+MP+-+Chirurgie&ut­m_content=jed­nor%C3%A1zov%C3%A9+skal­pely+1

Edison

Chirurgické skalpely miluji. Ty modelářské nestojej za nic, maj jiný tvar břitu. Jednorázový není jednorázový, ten se sterilizuje celý. Jednorázové jsou právě ty čepelky. Chirurgických opakovaně používaných je poměrně rozsáhlé množství, těch do držátka, to jsou jednorázové, je nepřeberné množství. Pozor, v zásadě jsou dvě velikosti „zámků“ od nejběžnější konstrukce. Koupit se dají v některých lekárnách, ale spíše ve zdravotnických potřebách.