kumbíček

Kolik průmerně sežere kůň přes zimu sena a kolik obilí sežere za rok?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží o jakého koně se jedná, jak je veliký, zda klisna , hřebec či valach. Co se s koněm dělá, jákou má zátěž, jak je temperamentní a podobně. Existují firmy i na netu, které ti přesně spočítají krmnou dávku pro konkrétního koně.
V průměšru se počítá cca 8 – 10 kg sena na den, a 2,5 – 3 kg ostatních krmiv /tj, obilí, granulí a podobně /

Další odpovědi
sonice

Mám spočítaný jeden 350kg balík sena pro jednoho koně na týden,ale každý kůn není stejně krmitelný,máme koně kterému balík stačí s přehledem a kobylu co by sežrala balíky klidně 2.A na zimu bych senem opravdu nešetřila a už vůbec ne pokud se jedná o pastevní ustájení.A kolik jádra ?Opět záleží na tom ,zda přikrmuješ ,jen jádrem a nebo dopřáváš i granule nebo músli.Ty bych opravdu doporučila,koni tím dopřeješ to co potřebuje.

kapka

V zimě počítat i s vyšší spotřebou sena. Záleží i na typu ustájení. Čím větší zima, tím vyšší spotřeba sena, protože kůň si „vyrábí“ teplo zevnitř, právě rozkladem sena ve střevech.
Zde dobré informace http://www.le­havre.wgz.cz/krme­ni-v-zime
S obilím to je hodně různé, záleží hodně na fyzické zátěži koně a také na plemeni, někteří koně obilí nepotřebují vůbec nebo jen málo.

Heřman

Kůň sežere přes zimu 3650kg sena a obilí 1095kg ale je to jen průměr.

arygnoc

hm, hm, a kolik toho sežere veverka?
a křeček?
a pakobylka?
a had?
a moje auto?
a černá díra?

HODNĚ.