Shef

Kolik přibližně stojí rozbor vody ze studně?

zdravím, teprve včera jsem zjistil, že se na mojí zahradě nachází studna, velice šikovně schovaná, ale narazil jsem na problém, snažil jsem si na internetu zjistit, kolik by mě stál rozbor vody, našel jsem sice hodně firem, ale žádnou cenovou relaci, nemá někdo z vás s tímhle zkušenost prosím? Protože bych opravdu bych zjistil, jestli ta voda ze studny je vůbec použitelná. Díky předem za jakoukoliv odpověď.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jaký rozbor? Základní chemický cca 800 Kč, kompletní chemický cca 2500Kč, biologický cca 1000 Kč. Oslov nejbližší akreditovanou labotatoř, konkrétní cenu ti sdělí.

Další odpovědi
Kelt

Pamatuji se, že jsme dávali v podniku kontrolovat vodu a rozbor stál asi 300 Kč. To se jednalo o demineralizovanou vodu. U té studniční vody bych to viděl v rozmezí od 200 do 500 Kč. Rozbor vody udělá každá hygienická stanice, laboratoř k tomu vybavená, nemocnice provádí rozbory v laboratoři a pod. Vám jde o zjištění přítomnosti určitých baktérií, případně těžké kovy.

Tali Vael

jak uvedli Lamalam a spol,průměrně se rozbor vody pohybuje v rozmezí 500–3000kč,zaléží na kraji a kdo ti ten rozbor provede.
Ale přeji aby se ti nestalo to co mému sousedovi,který si taky nechal dělat rozbor,dal za něj skoro 4000 a nakonec mu sdělili že jí nesmí vůbec používat,byla tak zamořená kovy a chemickými sajrajty tak,že ji nesměl použít ani jako pitnou ani jako užitkovou.Takže nakonec ve finale stejně dal dalších 25000 na zasypání studny.
Doufám že se tobě nic takového nestane