Kolik názvů je pro slovo opilý(á)?!

Zajímalo by mne,kolik názvu je pro slovo opilý(á)?! Třeba:na šrot,jako prase,najebaný atd.

Nejlepší odpověď
kropitko

totálně kántry,na sračky, na hovna,mimo,pod obraz,apod

ReHu…zapoměla dodat společensky

Další odpovědi
quentos

v češtině je jich kolem sto padesáti, jsou všechny vypsány v jednom slovníku od autora zvučného jména, na nějž si zrovna nevzpomenu. Třeba ho časem doplním.
Mimo uvedených tedy např.:

  • zlít se
  • zhulákat se
  • nachcat se
  • motat se jak na zmrzlým hovně
  • prdnout se
  • přebrat

atd.

dudu

namazanej, na šrot, jako doga, má ho jako vidle, pod obraz, grogy, ženy mohou mít růžovou náladu, měl opici, byl slitej jako kára, padal na hubu,…

Spiritus

na mol,zlitej,jako kára,jako dělo,vožralej,zmaš­těněj…

ReHu

jako houba, někdo bývá jen unavený 🙂

vecernice

Je hotovej,má kaču jako prase,na prach atd.Nemůžu si pomoct a musím dodat,že tedˇjsem jednoho takovýho vyhazovala od sebe z lokálu a nenešla jsem pro něho ten výstižný název.Možná ho objevím u někoho z vás.

FOG

Mit „hafana“,„jetej“,„mit hladinku“.