Klára K.

kolik kilometrů/metrů ujde průměrný lenochod za rok?

Nejlepší odpověď
briketka10

Vypočítej si to sama.

S maximální rychlostí zhruba od 100 do 200 metrů za hodinu si lenochodi tříprstí své jméno zaslouží. Přesto se pravidelně, zhruba jednou za týden, vydávají z relativního bezpečí stromových větví na zem, kde loví jaguáři, oceloti či divocí psi. Biologové odhadují, že smrt na zemi je nejčastější příčinou úmrtí tříprstých lenochodů vůbec. Zahyne tak možná polovina dospělých zvířat.

zdro j : http://techne­t.idnes.cz/proc-lenochod-leze-ze-stromu-na-zem-dun-/veda.aspx?c=A140228­_145954_veda_mla

Další odpovědi
marci1

Nelze zodpovědět. 🙂 Asi to moc nebude, vzhledem k tomu, že pokud se pohybuje rychleji, tak je to 4 m/1 minutu a prospí 20 hodin denně. 🙂

lexx

Lunochod byl měsíční průzkumný automat éry CCCP a ten už odpočívá navěky, mrtvý stroj. Lenochod nevím.