lensen

Kolik hodin audio záznamu v mp3 se vejde na 32 gb kartu?

Nejlepší odpověď
Dochy

Nelze říct. Záleží na hudbě a na nastavení kvality. Kdysi dávno bývala typická 3–4min stereo mp3 cca 3–5MB. Ale teď se myslím volí vyšší kvalita.

(při nastavení 128kb/s mi pro 32GB kartu vychází cca 555hod, tj. cca 23 dní, ale běžně k vidění jsou 128–320kb/s)

Další odpovědi
magorvkleci

Záleží na datovém toku, pro řeč lze použít 96 kbps, pro hudbu spíš 192 kbps.
Takže jedna sekunda hlasového záznamu je 96/8 = 12 kB a u hudby 24 kB.
Jedna hodina řeči je 3600 × 12 = 43 200 kB = 42 MB a u hudby 84 MB.
Potom se do 32 GB vejde asi 762 h řeči nebo 381 h hudby.
Ve skutečnosti to bude tak o 10 % méně, protože skutečná kapacita disku bude tak 29 GB a je tam i nějaká datová režie, takže bych počítal

  • nějakých 690 h řeči ve kvalitě 96 kbps
  • nebo 340 h hudby ve kvalitě 192 kbps
  • nebo nějakých 200 h v nejvyšší praktické kvalitě 320 kbps.

led

Pri strednej kvalite záznamu v mp3, tj napríklad reč, môžte použiť zjednodušený prepočet 1min=1MB
údaj 32 GB na karte neberte ako smerodatný, počítajte nanajvýš s 30GB

aliendrone

Já bych jen doplnil, že NEMUSÍŠ používat kompresi s pevným datovým tokem jak ti níže popisují, ale i s variabilním (vbr). To znamená, že se při kompresi v tónově „snadných“ pasážích kodek sám přepíná na nižší bitrate (přičemž výsledná kvalita neujde úhony) a teprve v prípadě potřeby začne kódovat na vyšší bitrate.

Výsledkem je záznam srovnatelně kvalitní jako záznam s pevným vysokým bitrate (320kbit/s), ovšem s výrazně nižším datovým objemem. VBR komprimace je dnes nejpoužívanější volbou při tvorbě/zápisu do mp3.