JohnCreek

Kolik % hlasů by muselo mít hnutí ANO, aby mělo ve sněmovně 101 nebo 140 poslanců?

Zajímalo by mě % pro 101 poslanců a pak taky pro 140 :D Díky

Nejlepší odpověď
Drap

CCa 50%, nejde přesně říct, záleželo by i na zastoupení ostatních jednotlivých stran. Pro počet mandátů je ten výpočet o něco složitější.

Další odpovědi
Muso

Na většinu (tedy 101 křesel) by mohlo stačit zhruba 38–39%, na 140 by muselo být nad 50%.

Jiří Bohumil

Poslanců je 200, takže 1 % jsou 2 poslanci. Takže pro 101 poslanců 50,5% a pro 140 poslanců – 70%. Snad mám pravdu. 🙂

Kryšpín

Proti kobliháři provádějí vše pro to aby Babiš nesestavil vládu, včetně čarování s ptačím hnízdem.
Pokud dojde k dalším volbám dostanou nářez, že některé pidi strany zapadnou do dějin a Babiš bude mít jednobarvínku