Kolik FUP ubere hodina na vzdáleném přístupu k PC?

Nejsem konkrétní, poněvadž se pídím po nejmenším zlu. Potřebuji z UNIXu přistupovat k Windows 8 – jak, to je mi jedno. Zkrátka, aby mi to nesebralo moc FUP. (Potřebuji pouze stavět program ve Visual Studiu.) FUP mám 4,2 GB na měsíc…

Nejlepší odpověď
Tazman

Určitě tuto otázku myslíte vážně? Vzdálený přístup k PC je příliš abstraktní termín.

Jaký je váš FUP limit?
Jaký způsob připojení máte na mysli (Vzdálená plocha, SSH, FTP, HTTP) ?

Zkuste být trochu konkrétnější a já zase zkusím být trochu všeobecný:
Typ Odhad za hodinu
Vzdálená plocha Megabyty (hodně a možná ještě víc podle toho kolik snímků)
SSH Několik kB až několik MB
FTP + HTTP (web) Podle toho co stáhnete + něco pro protokol

Příjemný den přeji. 🙂
Doplňuji:
Tak formátování textu mezerami se nepovedlo. ☹

Tazman

Nejde upravovat ani přidávat odpovědi, proto reaguji touto cestou:

Z Unixu na Win8… A pracovat s Visual Studiem?

Tak rozhodně VNC. Klasický Windows Remote Desktop by mohl na Unix stroji dělat problémy. A kolik to sežere? Samá kličkačka, na ploše se furt někde něco děje… to nevidím moc růžově. Nejsem sice kdoví jaký matematik, ale pokud vezmu skromných 100kB za vteřinu, krát 60 za minutu a krát 60 za hodinu tak jsem někde na 360MB. ☹

4.2GB / 360MB = 11.6 dní po jedné hodině denně do vyčerpání FUP

--- Snad jsem neudělal nějakou výpočetní chybu.

Pokud VS lze provozovat na příkazové řádce, postačil by SSH. Ten spolkne jen pár (kilo)bytů a to jen když má něco nového vykreslit nebo když píšete na klávesnici. Takže by FUP rozhodně stačil.

Jen pro upřesnění: Počítám 4.2GB FUP jak pro upload tak i pro download (tedy celkově).

Snad jsem trochu pomohl.

Přeji příjemný den

jpau

xrdp je poměrně stabilní a použitelné takže VNC netřeba. Nicméně mě baví představa, jak přes ten ohromný response time co to bude mít budeš (- tazatel) pracovat s VS 😁. Každopádně dobrý post a pěkná kalkulace.

Tazman

Máte úplnou pravdu. Na xrdp jsem úplně zapomněl, jakoby Unix (linux) neuměl Remote Desktop a přitom umí. A to jsem aktivní uživatel Debianu. 😁 Se stydím.