tomvot99

Kolik energie plýtvá sotfbox?

Mám softbox, který mimo jiné používám i pro osvětlení místnosti. Žárovka má následující údaje: 55W 220V 50Hz 5500K. Zajímám se, na kolik mě takové svícení vyjde na hodinu. Tedy kolik za hodinu svícení zaplatím. Zda mohu bez problému pokračovat nebo naopak.

… Může se takové světlo při delším svícení vznítit?

Děkuji

Nejlepší odpověď
led

Odborně se nevyznám v osvětlení

Zobrazené svietidlo má úspornú žiarovku je to vlastne skrútená žiarivka na báze fluorescencie https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Fluorescen­cia
Watáž udáva spotrebu svietidla tj.55W spotrebu v korunách si vypočítate prepočtom teoreticky (údaj v CZK /1kWh nie je skutočný, používam len pre ľahšie počítanie)
1kWh stojí 10.-Kč tj ak 1Wh stojí 1 halier, potom 55Wh stojí 0,55 Kč
toľko počty
Každé svietidlo vyžaruje určitú teplotu, tento typ sa najviac zahrieva v mieste elektród tj pri na začiatku sklenenej časti pri obale objímky. Napriek tomu, že nedosahuje veľkej teploty, nedoporučujem ho používať v blízkosti ľahko zápalného materiálu napr.textilu a vlhkom prostredí

Odbornú prednášku tu nebudem písať, bežne si tieto údaje nájdete na internete a učebniciach matematiky a fyziky pre základné školy.

„Odborník“ orestez – „Odborně se vyznám v osvětlení“ skutočne kvalifikovane neodborne tu podal scestný výklad. keď zmiešal rôzne typy svietidiel do jedného vreca.

Další odpovědi
mosoj

Odborně se vyznám v osvětlení

Za deset hodin svícení 0,55 kWh x tvoje cena elektřiny. Deseti snad dělit umíš.
Žárovka je úsporná zářivka, sice hodně silná, nicméně tyto zářivky se nehřejí jako žárovka, takže vznícení nehrozí. Přesto, vzhledem k výkonu, bych tam dbal na patřičnou mezeru mezi žárovkou (hlavně paticí) a stínidlem. Jaký má takováto úsporka světelný tok? To by na zářivce mělo být uvedeno také.

orestez

Odborně se vyznám v osvětlení

Ta plachta na obrázku, to je haarp? Ještě, že to už zrušili. Podívej takhle. Zřejmě jde o osvětlení místnosti, kde provozujete měkký box. Tam v době cvičení a veřejné prezentace bude nutné zajistit kvalitní světlo třeba s výbojkami . Do prd s mezerou, tečka je vedle. To je strašný, ten mobil. Waty se udávají hodinově. Tedy ne jedna žárovka o příkonu 55 W za 1 minutu a jiná za den . Příkon udávaný ve wattech platí pro všechny el. spotřebiče, no a jasnější je udávaná spotřeba ve watthodinách. V době svícení LED spotřeba napětí ztrácí na významu, protože tyto nesvítí stejnoměrně ve světelném spektru, svítí málo, nebo modře a slepneme. Pro mě, běžného uživatele el energy vyhovuje furtsvítící Žárovka-položárovka-LED 3 W, ani nijak peněžně nezatíží. Jo, půldenní svícení 100 W žárovkou bude problém. Vše, krom počítání je snad jasné a nepotřebujeme k vlastnímu rozhodnutí zákon nebo kápo. Tento typ žárovek je na delší svícení. Domnívám se, že tyto plně svítí až po 1 minutě. A časté vyp zhasínání jim škodí.

CR chess2017

Odborně se nevyznám v osvětlení

mosoj

LED u vás stojí elektřina 10 Kč ? Tak tam bych bydlet nechtěl.

led

mosoj, zjavne ste prehliadli „údaj v CZK /1kWh nie je skutočný, používam len pre ľahšie počítanie“ je to ako v škole, keď pre výpočty používate hodnoty, ktoré by ste v praxi najradšej nepočítali.

Dochy

tomvot: Otázka je sice poměrně jasná (i když s chybama), ale odpovídat nebudu kvůli spojení s debilně postavenou anketou.

orestez

Tohle samo nevznítí oheň. Něco se tam prehreje a nefunguje. Pokud tato místnost není vedena jako místo podnikání, nepotř ebuje nutné exzrabezpečnou elektroinstalaci. Spíše něco jako doma. Je dobrý, že žárovka není přikrytá sklem, skleněnou baňou. Tento typ a halogenové trpí teplem, necirkulujícím vzduchem. Pak se jejich životnost zkracuje na běžný měsíc.
Těch 5500 Kelvinů se mě moc nezdá. Voni se tam dovnitř do té trubičky nevejdou. Spektrum světla je vždy nevyvážené, už jsme si na to zvykli. Některé složky světla můžou chybět. Škodlivé je klamat lidi, že svítí silně bíle. Protože to je světlo, při kterém vidíš, ale oslepneš. Ke zlepšení světelné situaci místnosti by bylo super podlahu natřít bílou, nejlíp lesklou barvou. Ke světelnému komfortu by přispěl světlovod. Který nikdy nemusí vést ze střechy, ani nemusí být z nerezu. Deska polystyrenu odráží světlo.
No nic. Tvá otázka mě nutí přehodnotit můj názor na takové škaredé svícení. Je to růžová tma. Svítí, ale nic není vidět.

led

orestez, otázka znela, nie na farbu a pocity tohto svetla ale:
„Kolik energie plýtvá sotfbox?“
„Může se takové světlo při delším svícení vznítit?“ z praxe môžem povedať, priamo tento typ žiarovky nie je zdrojom požiaru, ale môže svojim teplom, pokiaľ nie sú dodržané parametre elektrického zapojenia, tj.nedostatočná tesnosť kontaktov, bezpečná vzdialenosť ľahko zápalných látok, spôsobiť požiar. Podobne ako prázdny (nezaťažený) adaptér na mobil s nimimálnym odberom pokiaľ nie sú dodržané parametre elektrického zapojenia, tj.tesnosť kontaktov, bezpečná vzdialenosť ľahko zápalných látok, spôsobiť požiar. toto tvrdenie mám zo správy vyšetrovateľa hasičského útvaru vyšetrujúceho požiar v istom byte spred 5 rokov, z pochopiteľných dôvodov byt nebudem bližšie lokalizovať.

Dochy

Co to tam píšeš za blbosti? „Waty se udávají hodinově. Tedy ne jedna žárovka o příkonu 55 W za 1 minutu a jiná za den .“
Watty jsou watty a s časem nemají nic společného.

orestez

No a takhle to blbne na tom Lenovu s tou virtuální klábesnicí s výběrem slov. Pak začne přeskakovat řádky a mazat písmena a psát jinam. Zajímavé, že nikoho nezajímá tato špatná vlastnost levných smartphonů. Proč ten gboard a celou virtuální klábosnici neodmontujou pryč a nedajou ji jen do těch drahejch? Copak jsem pí<>a, abych psal s chybami?