Daniel16

Kolik by měl vážit člověk?

12 let, 160 cm.
Doplňuji:
Mám totiž 42 kg a před 2 lety, kdy jsem měl asi 37 kg, tak jsem musel jít k doktorce na převážení, protože jsem byl podvyživený.

Odpovědi
KerrKnock

Je to inviduální, někdo má třeba 50 kilo, protože má těžké kosti a přitom to na něm vůbec není poznat. Každopádně pro kluka tak kolem těch 40 kilo maximálně. Dřív se tedy říkalo, že prý 35, ale co si pamatuji tak moji spolužáci opravdu žádní hubeňouři nebyli a tolik rozhodně nevážili:)

Lamalam

Hlavně se neřiď nějakým BMI a neposlouchej nesmysly. BMI se dá aplikovat pouze na normální dospělé lidi. Pro děti nebo třeba pro aktivní sportovce neplatí..

pusinka50

Tady si můžeš spočítat svůj BMI, podle BMI by ses měla řídit celý život:

http://www.brichac­tom.cz/bmi-kalkulacka?me­tric=metric
Doplňuji:
špatný odkaz, zkus to tady:
http://www.bez­hladoveni.cz/bmi-kalkulacka/?ut­m_source=sklik&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=SE_BMI

A když si zadáš „BMI“ do vyhledávače, napíšeš své parametry do kalkulačky, tak ti to spočítá, jestli máš ideální váhu nebo nadváhu nebo podváhu.

da ny

Kolem 60 kg je to v pohodě :)
Pohyb váhy plus – mínus 2 kg denně je normální (podle toho jak piješ a vyprazdňuješ se).
V tomto věku nesleduj BMI a pokud nejsi vyloženě obézní (upozorní tě lékař při preventivní prohlídce), příliš váhu neřeš :D

STUDENTKAEVA

Spocitej si detske BMI…

marci1

Tvá váha 42 kg je přesně dle věku 12 let průměrná : http://www.na­seinfo.cz/clan­ky/tehotenstvi-a-deti/obezita-u-deti/prumerna-hmotnost-deti-podle-veku

martinpelan

asi 60 kg 😉

pusinka50

Jak říká Lamalam, není to pro děti, ale pro dospělé. Ale můžeš ve vyhledávači najít i možnost, co se týká dětí, nevím, nezkoušela jsem to. Taky každý má jinak těžké kosti a od toho se odvíjí pak váha těla. Někdo při 50-ti kilech váhy bude obézní, jiný s těžkými kostmi bude štíhlý. Je to orientační, na mě ale výpočet BMI funguje