Ducher

Kolik budu platit, kdyz nezaplatim najem?

Najem cini 7 tisic na mesic. Co se stane kdyz nezaplatim? Autacek me tvuj protrhany nazor nezajima. Jen me zajima kolik takovy dluh cini.

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud máš dočasné finanční problémy, zkus se domluvit s majitelem. Tvou smlouvu neznáme. Obecně hrozí vymáhání částky i s úroky a příslušenstvím, výpověď, ev. vystěhování z bytu (a vymáhání…)

Další odpovědi
Drap

Dluh bude činit 7 tisíc , plus vše podle podmínek uvedených ve smlouvě.

autacek

Skončíš bez střechy nad hlavou a dluhem, který po tobě bude následně vymáhán.

Hlada

Rozhodující je znění smlouvy. Neplacení nájmu je zpravidla důvodem k výpovědi. Pokud není úrok z prodlení uveden ve smlouvě, má pronajímatel právo požadovat zákonný úrok, který je současné době 8% nad repo sazbu ČNB.

sesednizkola

Na tohle bacha, někteří majitelé bytů ty nájemníky i fackujou. Dle zákona po 3 měsících kdy nezaplatis může majitel odstoupit od nájemní smlouvy a požádat tě o vyklízení bytu, kdy na to máš zase nějakých myslím 30 dní a můžeš se odvolat.

Někteří lidé takto bez placení bydlí v jednom bytě i léta, proto se pronájmy bytů skoro vůbec nevyplácí