Tw!st

Jak platit daně u AdSense?

Mám něco málo na AdSense z reklam… Četl jsem, že se tam z toho nějak musí platit daně. Takže když mám nějaký zůstatek na AdSense a vyberu si to, tak mi může něco hrozit? Nebo jak to mám zaplatit ty daně? A proč se to z toho automaticky nestrhne?
Doplňuji:
A co by se stalo, kdybych to nepodal? To když mám na AdSense nějakých 200 Kč a já si je vyberu, tak mi za to něco hrozí, kdybych jen prostě tak vybral ty peníze, co mám na svém AdSense účtu?

Nejlepší odpověď
ivzez

K AdSense potřebujete živnostenské oprávnění.

Google Vám samozřejmě nic danit nebude, není to Váš zaměstnavatel a není povinen za Vás řešit Vaše povinnosti. Takže si vyřiďte živnostenské oprávnění, přihlašte se na FÚ, ČSSZ i na zdravotní pojišťovně.

Po skončení roku podáte daňové přiznání
a povinné přehledy na ČSSZ a zdrav. pojišťovnu
a doplatíte daň i pojistné.

Bude-li příjem za rok 2014 do cca 62.000 Kč,
nebudete z něj platit sociální pojištění.
Přehled ale podat musíte.
Doplňuji:
Reakce na doplnění otázky:

Nepodání – stejně jako podnikání bez živnostenského
oprávnění – nedoporučuji. Za neoprávněné podnikání
hrozí poměrně vysoké pokuty.

Z uvedeného příjmu nezaplatíte žádnou daň ani sociální
pojištění (to se letos platí až od zisku 62.121 Kč za rok),
ale své povinnosti splnit musíte.

Nebo Vám to stojí za riziko několikatisícové pokuty?

Další odpovědi
Emefej

Se zdaněním příjmů z AdSense to není tak jednoduché, pouhý živnostenský list nestačí. Jelikož poskytuješ službu do jiného státu EU (Google AdSense má oficiální sídlo v Irsku), stáváš se z hlediska daní tzv. „Identifikovanou osobou“. V praxi to znamená, že musíš každého čtvrt roku podávat přehled k DPH, i když nejsi její plátce. No a k tomu pochopitelně jednou ročně klasické daňové přiznání a platba daně z příjmu.

zzzzz

Já nevím co je AdSense, asi nějaká firma?

Jak u nich pracuješ? Na co?

Pokud máš příjem a nedaní ho zaměstnavatel, tak si ho zdaníš sám, příští rok, doporučuji hned v únoru zajdi na FU kde bylíš, a požádej je, aby ti pomohli daňové přiznání vyplnit. Pokud příjdeš v únoru, budou mít čas, pak už asi ne a odkážou tě na poradce a ty ho budeš muset zaplatit.

Daň z příjmu je 15%.

Tak snad jsem dotaz pochopila dobře:-)

Pepa25

Viz ivzez + Emefej. Jen bych doplnil ještě jeden odkaz, kde to řeší:
http://www.jak­podnikat.cz/re­klama-na-internetu-adsense.php

Lamalam

Živnostenský list a registrace jako plátce DPH. Pozor na to, čtvrtletní přehledy DPH se podávají pouze elektronicky, takže potřebuješ ještě elektronický podpis.

ivzez

AdSense jsou reklamy, jež Google zobrazuje na webech.
Provozovatel webu potřebuje živnostenské oprávnění
a příjem z reklam musí sám zdanit.