ahold

Kolik asi může stát sepsání žaloby o zvýšení výživného advokátem a případné zastupování u soudu?

Jde o plnoletého studenta

Nejlepší odpověď
ivzez

Student se může obrátit na odbor sociálněprávní ochrany dítěte (OSPOD)
v místě trvalého pobytu nebo na kteroukoliv občanskou poradnu.
OSPOD i poradna mu bezplatně pomohou se sepsáním žaloby.

Občanská poradna mu v případě zájmu poskytne i doprovod
k soudnímu jednání, ale nemůže jej před soudem zastupovat.
(V podstatě jde o psychickou podporu při soudním jednání.)
Kontakty na občanské poradny: http://www.ob­canskeporadny­.cz/index.php?I­temid=8

Při jednání o výživném není nutný zástup advokátem,
navrhovatel může jednat sám za sebe.

°°°°°°
Fakt by mne zajímalo, co se dnes v „občance“ učí, jak je možné,
že plnoletý student neví, jak a kde může řešit různé životní situace.

To není výtka studentovi, ale školství – středoškolská „občanka“ by mohla (a podle mne i měla) zahrnovat praktické situace. Nejen ohledně výživného, ale i z oblasti sociální a z pracovního práva. Řada studentů si při studiu přivydělává a v těchto oblastech většinou tápe.

Další odpovědi
Drap

U každého advokáta jinak. Ceny jsou dohodou. Tak že od několika stokorun po několik tisíc.

Lamalam

Od několika stokorun po několik desítek tisíc.

arygnoc

dosiahnutím plnoletrosti študent dosiahol svojprávnosť.
preto musí podať návrh na určenie výživného on (nie niektorý z rodičov), takisto musí i on zjednať právneho zástupcu.

zaráža ma iba jedno – plnoletosť je vek, kedy by sa i študent mal dokázať postarať sám o seba – ziskom štipendia, pôžičky na štúdium, vlastnou prácou.

celý život za vás niekto nebude platiť účty, chcete byť samostatrný, buďte.

😉

že vás oslovujem v prvej osobe, neznamená, že to je adresované práve a iba vám.

Alesh

ááááááááááááá, další zlatokopka 🙂

ahold

Pro arygnoc a alesh. Ten chlapec je autista s Aspergrovým syndromem. Vaše odpovědi svědčí o tom, že si ve své dokonalosti vůbec nepřipustíte, že jsem zde hledala radu a ne za 1. mentorování a za 2. opovržení.
O to víc děkuji Drapovi, Lamalam a ivzes za kvalitní a věcné odpovědi.

arygnoc

a čo tak podrobnosti v otázke!

„jedná sa o plnoletého autistického študenta“?

verte, že by odpoveď znela inak – ešte tak vedieť stupeň postihnutia, jeho ne/svojprávnos­ť atď.

keď si poriadim krištáľovú guľu, verte, že tie odpovede budú presnejšie.
zatiaľ viem odpovedať iba na otázky tak, ako sú položené.

a zasa prízvukujem – neberte to osobne, ale naučte sa
buď klásť vyčerpávajúco,
alebo nekritizujte odpovede, keď je vaša otázka nepresná.

pekný večer,

😉

ahold

Na mojí „nepřesnou“,jed­noduchou otázku jsem dostala 3 kvalitní jednoduché odpovědi odpovědi.
Bez toho, že bych uváděla hodně soukromé informace.
Nic ve zlém.

arygnoc

kvalitná odpoveď môže znieť i tak, že kamoš advokát to autistovi spraví zadara.

rozmedzie niekoľko stokorún až po desať/tisíce je natoľko úzke, že si ho iste bude môcť autista (jeho či zástuca dovoliť – čože je to pár stokorún, čože je to pár tisíciek, …).

geniálne. [počuješ tú iróniu???]
až na tú blbú otázku (po upresnení, inak je v poriadku).

nevychádzam z údivu.

😉

Alesh

Chlapce do toho netahej, on neudělal ze svýho táty jen „sponzora“.

ahold

Hochu, drž se tématu. Pokud neznáš odpověď, tak nereaguj. Zrovna tak, pokud neznáš okolnosti.

Alesh

Já odpověď znám. Okolnosti mě nezajímají, zrovna tak jako kecy nějaké zlatokopky. 🙂

ahold

Tak na ně nereaguj. 🙂