DusanOrlik

Kolečkové VS. Trekové brusle-které jsou lepší?

Zdravím zaujali mě takové brusle: http://www.tre­kovebrusle.cz/tre­kovebrusle/eshop/1-1-PANSKE-TREKOVE-BRUSLE/1-2-RETRO-STYLE/5/175-Retro-Blue-Yellow-panske-trekove-brusle
vypadají,že bych se na ně jelo lépe než na těch kolečkových.Má někdo zkušenosti s trekovými bruslemi?Uvažuju o koupi.Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Klasické kolečkové brusle se vrací…
Buďte i vy „in“ a vyzkoušejte trekové brusle.

Trekové brusle to jsou „oldschoolové“ brusle s kolečky ve dvou řadách. Trekové brusle nebo-li „quady“ jsou vhodné pro disciplíny: „roller dance“ (tanec na bruslích), „jam skating“ (break dance na bruslích), „free jump“ (skok vysoký na bruslích), „roller derby“ (závodní týmová hra po ovále), „roll hockey“, ale také diskotéky či nenáročnou jízdu parkem. Tyto dvojřadé brusle mohou využít začátečníci, rekreační i pokročilí bruslaři.

Bota brusle se liší materiálem i výškou boty. Trekové brusle s nízkým kotníkem a širokými kolečky jsou určené pro pokročilé bruslaře, rychlobruslaře či jam skating. Jsou také populární pro začínající bruslaře v roller derby.

Trekové brusle s vysokou měkkou botou jsou vhodné pro začínající rekreační bruslaře, na diskotéky, nebo do parku. Vysoká tvrdá kožená bota je vhodná pro krasojízdu a soutěžní disciplíny. Brusle s vysokou plastovou botou jsou vhodné pro venkovní bruslení, rekreační bruslení nebo do skate parku. Pro venkovní bruslení doporučujeme použití širokých, tvrdých koleček.

Trekové brusle doporučujeme hlavně pro:
Malé děti nebo dospělé, kteří mají problém s udržením rovnováhy na středních hranách in-line bruslí.
Bruslaře, kteří se chtějí intenzivně věnovat tanci, nebo jiným disciplínám (jam skating, free jump, roller derby, roll hockey).
http://www.trekove-brusle.cz/

Jaký typ brusle zvolit?
Záleží na tom, jestli jste pokročilí a již víte, jaký typ bruslení vás baví, anebo se řadíte mezi začátečníky a ještě nemáte vyhraněný žádný styl. Kompletní nabídka In-line bruslí.
Fitness In-line brusle
Jsou určeny především. Jejich konstrukce je přímo předurčena k rekreačním aktivitám, protože usnadňuje ovladatelnost při jízdě. Tvrdost a průměr koleček má vliv na rychlost.
Brusle pro In-line hokej
Konstrukcí připomínají brusle na lední hokej, nejsou vhodné pro úplné začátečníky. Bota je vyšší, vyrobená z prošívané kůže, lze ji velmi pevně utáhnout na noze. Kolečka umožňují velmi rychlé změny pohybů a předpokládají značné bruslařské schopnosti.
Profi (speed) In-line brusle
Využijete je při rychlostním, závodním bruslení. Dlouhý, aerodynamický rám brusle obsahuje až pět koleček a je připevněn na botě s nízkým kotníkem. Bota je tvrdá (pevná) pro ideální držení nohy, ale přitom lehká. Díky tomu ujedete velkou vzdálenost s minimální námahou.
Bota se musí pořádně vyšlápnout přesně na vaši nohu. Před koupí je nutné reálně zvážit vaše schopnosti, protože brusle jsou velmi rychlé a hůře se brzdí.
Agresivní In-line brusle
Používají je vyznavači triků a skoků při jízdě po zábradlí, rampách, lávkách. Vydrží „brutální“ zacházení a extrémní zátěž díky chráničům skluzové zóny (sliderům). Kolečka jsou malá, uložená v pevném rámu, aby byla odolná proti obrusu.
Outdoor In-line brusle
Zvládnou jízdu na nerovném povrchu nebo po trávě. Poznáte je celkem snadno. Mají dvě gumová kolečka s malým valivým odporem i hmotností.
http://www.ma­ll.cz/jak-vybrat-inline-brusle/

Další info na:
http://www.pro­lidisnazorem.cz/2011/06/­in-line-brusle-vse-co-byste-meli-vedet.html
http://www.in-line-brusle.cz/cla­nek/nordic-skating-brusleni-v-prirode.htm?od­povedet=0&

Další odpovědi
terry

Záleží na tom, na jakém povrchu, terénu plánuješ jezdit. Co máš třeba v okolí bydliště, jestli tam je cyklostezka apod.
Ale než je budeš kupovatr, zopákni si češtinu.

KarolínaNovo

Ahoj, já s trekovými bruslemi zkušenost nemám a popravdě mě to ani neláká. Mám nové kolečkové brusle z https://www.bau­erhockey.cz/in-line-brusle a ty jsou pro mě nejlepší. Ale pokud tě to zaujalo, tak to vyzkoušej. Každýmu vyhovuje něco jinýho.

Layla

Já mám za to, že nejlepší jsou finess brusle http://www.qrspor­t.cz/damske-koleckove-inline-fitness-brusle/.

briketka10

taky neumím jezdit na obyčejných kolečkáčích
tak na těch se čtyřma kolečkama bych to snad
mohla zkusit :)