SEmperor06

Když spím přes den a spím zhruba 10 hodin fungují orgány atd. přes den jinak než přes noc. (při spánku)?

Odpovědi
Kepler

Např. činnost srdce, dýchání nebo tvorba moči probíhá neustále bez ohledu na spánek, či bdění. V době aktivity mohou některé činnosti probíhat rychleji.

Ametyst

V bdělém stavu se činnost orgánů zrychlí. Je to znát hlavně na činnosti ledvin.

da ny

Biologické hodiny. Každý orgán á svůj čas, kdy je aktivní, je jeho ideální čas na vykonávání práce.
Práce ve směnném provozu, konzumace jídla v „nevhodnou dobu“ a ne zrovna ideálních potravin, v daném čase, zhoršuje/zatěžuje činnost některých orgánů. Když pracuje, 2 h, během dopoledne slinivka břišní, lze „beztrestně“ konzumovat sladké (ne celý pekáč buchet).
Pro posílení IS je nejvíce posilující spánek mezi 22. – 24. h. a nevstávat dříve než před 7.h.
Např. zde:
https://www.ro­dicka.cz/biolo­gicke-hodiny-se-posouvaji-tezko/