Avatar uživatele
anonym

Když si třeba v divadle dám kabát do šatny, ručí mi i za peněženku, kterou mám v kapse, když ji zapíšou do protokolu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4784 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Chtěla bych vidět tu šatnářku,která by ten protokol vypisovala-protože jsem toto ještě neviděla,aby se vypisoval protokol o tom,co mám a nemám po kapsách.Zato jsem viděla hodně cedulek s nápisem Za obsah kapes neručíme.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Nevím o jakém protokole mluvíte při přebírání věci do úschovy-šatny, ale pokud je při převzetí do úschovy peněženka zapsána, tak ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Jen mimochodem – dáte do úschovny jen peněženku nebo peněženku i s doklady a penězi?
Pokud i s doklady, tak raději si dejte kus ledu na hlavu a přemýšlejte co vše se může zvědavá šatnářka z takové peněženky dozvědět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

počkejte, až Vám ten kabát ukradnou.
Se nedočkáte náhrady ani za ten kabát (a když ano, tak po dlouhých tahanicích), za to, že jste tam nechal doklady a cennosti se Vám policajti vysmějou (a významně si (i policajti) poklepou na čelo).
Peníze, doklady a cennosti nechávat v kabátě v šatně je přinejmenším nerozumné (hodně, ale hodně jemně řečeno).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Šatňárka prevezme kabát, tašku. Zodpovedajú len za poškodenie zapríčinené pracovníkmi šatni, prípadne nedostatočnou ochranou (krádež).
Za obsah vreciek a batožiny nezodpovedajú.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Barboska

hejhej vsude se krade a ty se ptas tady na tohle???ty asi nevis ze za tvoj e veci nikdo neruci ze si je musis hlidat sama tak si je přiste ber sebou!!!Ty věci Ja uz sem na to taky nekolikrat dopadla nekteří lidi sou take velke hyeny ze se nestydeji nekomu hrabnout di kapsy ta bacha na to

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fidel

Ještě jsem neviděl šatnářku, která by něco psala do protokolu. Ale: V případě, že se vám ztratí kabát i s peněženkou atd:
Provozovatel podniku (např. divadlo, hospoda) vždy odpovídají (zcela objektivně), i kdyby tam šatnářka měla napsanou jakoukoliv ceduli – tzn. zaplatí vám 100% ceny norkového kožichu a klenoty + jinné cennosti do 5.000 Kč (je na to prováděcí vyhláška z 90. let, která ještě nebyla novelizovaná).

Pokud se vám kabát ztratí z věšáku (pokud není ho, tak místa obvyklého) z čekárny od doktora, v hospodě… → Odpovídá provozovatel úplně stejně a nemůže se své odpovědnosti zříct jednostranným púrohlášením typu „za odlož. věci neručíme“. Své odpovědnosti se zprostí jen cedulí: Odložené věci si berte s sebou do ordinace. Což samozřejmě v hospodě nejde, že…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek