bolak

Když si člověk vezme hypotéku na dům 4 miliony, za který ten dům nechá postavit, může ho potom ihned zase prodat?

Nejlepší odpověď
ivzez

Pokud za hypotéku neručí tím domem, je to snadné.
Pokud ano, potřebuje souhlas banky.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… proč by nemohl? … běžně se to dělá (ne z důvodu zisku, protože se spíš jedná o ztrátu, ale třeba rozvod ) … je to trochu složitější, jelikož dům je v zástavě, ale všechno jde …

Hlada

Ano, ovšem nejdřív musí být proveden výmaz zástavního práva na LV. Jinak KN neprovede vklad.

autacek

Ano, nemovitost jde pochopitelně prodat i se zástavou. Prodej nemovitosti však může být omezen /podmíněn souhlasem smluvně, v hypotéční smlouvě. Na samotný převod by nerespektivání tohoto ujednání vliv nemělo, pokud by zákaz zcizení nebyl zapsán (jako že zapsán je), mohlo by pak dojít na uplatnění smluvních sankcí. V praxi je třeba si říct, čeho chcete konkrétně dosáhnout a co to bude koho stát. Většinou je třeba spolupráce všech zainteresovaných stran.