Shuffle

Když se stane auto-nehoda je lepší okamžitě zavolat sanitku nebo pomoct ostatním?

Sanitka nebo pomoc?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Po zjištění situace přivolat zdravotnickou pomoc na čísle
112 nebo 155
a řídit se pokyny operátora až do příjezdu RZP.

Další odpovědi
venkovan

Při hlášení nehody musíte říci kolik je zraněných apod. takže nejdřív se podívat a potom začít jak pomoc tak telefonovat. Je to dobré skutečně dělat dle možnosti společně, protože operátorka pomůže navádět s pomocí, dokáže i pomáhající zklidnit – omezit stres ze zraněných lidí apod.
Fakt je, že u dopravní nehody se zpravidla sejde víc lidí, takže je třeba si pomoc rozdělit. Zde platí i známé – kdo první křičí a rozumně, tak dav poslechne.

panenka

Pokud sis Jahodo dělala řidičák tak ses musela v autoškole učit,že pokud se něco člověku přihodí máš zavolát záchranku po telefonu tě budou navádět co máš dělat než tam přijedou oni.Pokud je to opravdu nutné tak mu i samozdřejmě poskytnout první pomoc.

janek66

Učil jsem se ve zdravotnickém kurze ji li mezi zraněnými malé dítě okamžitě první volat sanitku a pak poskytovat pomoc za pomocí rad operátorky, při zranění jen dospělých prohlédnout jestli někdo nepotřebuje akutní pomoc-tepenné krvácení, zástava dechu… a po jejich ošetření volat sanitku.

FOG

Dobra rada draha.
nekdy okasmzita reakce – zastava krvaceni,ci obnova dechu pomuze zachranit zivot,nez prijede zachranka.Muze sew vsak stat,ze v dnesni dobe,i kdyz mate dobre umysly,muze Vas nekdo soudit,ze jste poskytli tu pomoc spatne a popr. s emuzete i nakazit HIV.
Ja osobne to neresim a pokud by nekdo potreboval pomoc, pomohu podle svych nejlepsich vedomosti a schopnosti.