Skinn3r

Když se chci stěhovat co musím zařídit ?

Chtěl bych se stěhovat do jiného kraje v ČR co musím odhlásit v tomto kraji a udělat v tamtom kraji nebo mužu všechno vyřešit až tam ? Občanka , změna bydliště co všechno bude potřeba ?

Odpovědi
www

Záleží jestli z bytu státního, družstevního, domku ap., všeobecně:
Odhlásit se z trvalého pobytu, přihlásit jinam, odhlásit elektřinu, vodu, net, TV ap., na novém vše přihlásit. Možná je toho ještě víc, už zapomínám 😁.
Doplňuji:
Pochopitelně je nejdůležitější ověření předem, například zda není na novém bydlišti nějaký problém:
Dluh, majetko-právní nesrovnalosti, atd.
Příliš všeobecná otázka.
Zkušenost

jmhad

celkem nic – zabalím si věci,odhlásím všechno a jedu.Na novém místě se přihlásím na obci,elektrikářů a dalším a žiju

karfigol

Při stěhování se určitě využijí bublinkové fólie, aby se při převozu nepoškodil nábytek, dále je dobré s předstihem sehnat kartonové krabice na drobné věci. Dá se to sehnat třeba na http://www.mo­jeobaly.cz/ Co se týče změny bydliště a dalších věcí, to by mělo jít normálně na městském úřadu, případně vám tam poradí na informacích