Avatar uživatele
bolak

Když pošlu českou poštou cenné psaní a ono se ztratí, budu muset dokazovat jeho hodnotu?

Když pošlu českou poštou cenné psaní, nahlásím jako hodnotu 1.000.000 a ono se pak ztratí, budu muset dokazovat že to co jsem posílal mělo skutečně takovou cenu nebo to funguje jako životní pojištění a prostě mi to budou muset bez keců vyplatit, i když jsem někomu posílal třeba žvýkačku?

JájsemRaibek: a jakej průser? přece existuje poštovní tajemství, a kdyby ji našli, tak by ji našli, pokud bych si tu obálku nestrčil do pusy a nezačal ji žvýkat, tak by stejněnic nezmohli

..případně když by byla otevřená bych řek „ne, to není moje, tady v tý je jen žvejkačka..“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, gecco, cizrna před 3045 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

melouna si jen tak nenahlásíš, maj daný tabulky. Leda bys psaní připojistil a to už něco stojí, takže riziko návratnosti. Takže- mám na poště známou a za polovinu těch peněz by se klidně vsadila, že se to psaní na 100% ztratí…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Cenné psaní s vyšší udanou cenou se téměř jistě ztratí. A i s psaním menších hodnot jsou problémy. Ve zdroji je popsán případ studenta Jan322, který poslal poštou cenné psaní s mincí. Cenné psaní se ztratilo. Nejdříve pošta požadovala při reklamaci doklad o ceně. Ten neměl. Pak s ním sepsali čestné prohlášení a to také neuznali. Nakonec tvrdili, že stačí katalog z aukční síně s uvedenou cenou a peníze dostal zpět. Síla. ☹
http://www.sbe­ratel.com/dis­kuse/sberatel/zku­senosti-s-postami-9162x4

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

To je těžké a riskantní. Cenné psaní s takovou hodnotou by se již přepravovalo speciálně zapsané, ale o tom otázka není. Takže uvedeš cenu a vložíš žvýkačku, OK.
Pak je zde otázka, zda se ztratí – většinou ne.
Pokud i přeci, tak podáš reklamaci, uvedeš údaje o zásilce, obsah zásilky a její cenu.

Pošta šetří reklamaci (no dávno ví o ztracené zásilce, protože ji chybí). Tobě uvěří a vyplatí ti pojištěnou cenu. A nyní ten prů..er, když se najde. V tu chvíli by se jednalo o podvod a je to v pytli.

No ono jde taky o to, že pokud bys poslal třeba tu žvýkačku, tak s obálkou bude vážit dejme tomu nějakých 10g. A najednou se najde, váhový úbytek žádný a ty tvrdíš, že to není tvoje, tak to asi ne.
A věř tomu, že pokud by byla zásilka pojištěna na milion, bylo by s ní zacházeno trošku jinak než se zásilkou pojištěnou na 20 tisíc.

Upravil/a: JájsemRaibek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Na takovou sumu ti to pošta nepojistí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Ano, budou chtít vědět, co tam bylo a nějaký doklad o ceně…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tolik diskuse okolo jedné ptákoviny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek