holahej

když posílám na dobírku, poštovné se mi vrátí ?

a je možné že když jsem zadala do kalkulátoru české pošty např 120g (balík) a potom třeba 500g tak je cena poštovného stejná?

Nejlepší odpověď
annas

To, co uvádí pošta, platí. Můžete se podivovat, ale nic tím nezměníte.

Když posíláte „něco“ na dobírku třeba za Kč 500 a jako dobírkovou částku uvedete Kč 500, dostanete jen Kč 500.

Abyste dostala zaplacené i poštovné, musíte k částce Kč 500 připočítat třeba Kč 150. (podle tarifu pošty nebo dohody s příjemcem – může i zaokrouhlit). V tomto případě se vám poštovné vrátí.

Já to dělám tak, že částku dobírky vypíši až na poště, když pracovnice balík zváží a sdělí mně skutečnou výši poštovného.

Další odpovědi
Drap

Pokud stanovíš dobírkovou částku jako částku za zboží +cenu poštovného, tak se ti poštovné vrátí. Jinak ne

WeeBear

Ano. Je to tak u hodně zásilek. Sazby jsou např. u doporučených / obyčejných dány takto:
do 50g (včetně)
do 100g
do 500g
do 1 kg
do 2 kg

Tudíž jiný příklad. I kdybys měla zásilku 1010g a 1990g, také bude cena stejná. Kalkulace je na určitou hmotnost, nikoli na desetiny / setiny kil.

Zdroj: Praxe u ČP

anonym

Když koukneš do ceníku ČP ( http://www.ces­kaposta.cz/as­sets/nastroje/kom­pletni_cenik.pdf ) zjistíš,že balíček má jednu cenu do 500g, pak do 1 kg… Takže ano – poslání balíčku o hmotnosti 120 g i 500 g je stejně drahé.
Ovšem co myslíš tím „poštovné se mi vrátí“ nemám tucha – jestli ti adresát zaplatí i poštovné? – no,to se s ním asi musíš dohodnout, ne?

nanif

dostaneš to, cos uvedla jako dobírečné