jirka21kufr

Když píšu kamarádovi zprávu na Facebooku, tak si ji může přečíst každý?

Ahoj.
Kamarád jel do školy do Prahy a já bydlím v Benešově.
Musel jet do školy do Prahy a řekl, že si mám udělat Facebook
a že si budeme dopisovat, protože kredit je dneska drahý.
Já jako moc Facebooku nevěřím, ale zaregistroval jsem se.
Dneska jsem chtěl poslat kamarádovi zprávu, ale potom jsem si řekl,
co když mu pošlu něco tajného, co se nemá dozvědět nikdo jiný a pak si to někdo přečte.
Myslíte, že si tu zprávu může přečíst i někdo jiný na Facebooku?

Odpovědi
dnb

Chat je soukromý, takže zprávu vidíš jen ty a druhý uživatel, kterému zprávu posíláš.
Doplňuji:
No a ještě má přístup k soukromým zprávám samozřejmě administrátor serveru, kterému je ovšem celkem u řiti co vy si píšete. Navíc kdyby měl projíždět zprávy milionům uživatelů, tak by se asi zbláznil

Daniel16

Pokud není tvůj kamarád uličník a neudělá screenshot a nepověsí si to na zeď, tak to vidíte jen vy dva!

setapouch

Nic, co pošleš do Internetu, už není soukromé, vše může nějakým způsobem prosáknout. Pro inspiraci: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=0akHbM64hkk
Doplňuji:
Že je něco soukromé teď neznamená, že se zítra provozovatel nerozhodne, že to bude veřejné.

McArthur

Hlavní myšlenka Facebooku je, že soukromí je přežitek, a tak k tomu přistupuje. Ale vezměme to z jiné strany, kde odpověď zní ano, když si na svém soukromém chatu něco napíšete, tak to vidíte jen vy dva. Ale…

Facebook projíždí všechny zprávy, které si lidé napíší. Ne lidé z Facebooku, ale jejich roboti, kteří hledají klíčová slova, aby vám podstrčili reklamu. Příkladem: Budete se bavit o holkách, tak automat si „řekne“, že asi žádnou nemáte, tak vám nabídne seznamení přes seznamku, co si zaplatila reklamu. Roboti samozřejmě hledají i další klíčová slova, která chce tajná služba pro odhalování teroristů aj. podvratných živlů. Takže nakonec o tom, co si píšete, vědí všichni.

Abych Tě potrápil, tak nezapomínejme, že veškerý internetový provoz je odposloucháván, a to nejen tajnými službami, ale občas se přidají i spolužáci, sousedi apod. Rozdíl je jen v rozsahu odposlechu.

alexandra

Neboj,nebude ji číst každý,ale nespleť se a piš to opravdu do zpráv a ne do diskuze na zeď.A taky to můžeš potom hned smazat,až si to oba přečtete.