lukas

Když odložím odpad do kontejneru, je to stále můj majetek?

Když fyzická osoba odloží odpad do kontejneru, je dále vlastníkem toho odpadu? Máme problém, že nám někdo neustále odpad vyndavá z kontejneru a rozhazuje ho po okolí. Několikrát jsme zařídili zámek, ale do týdne je řetěz přestřižený, nebo přímo zámek poškozený. Vedlejší dům nesouhlasí s oplocením, které pro tyto případy běžné. Já odmítám své už vyhozené odpadky sbírat a vyhazovat znovu, je to vůbec moje povinnost?

Nejlepší odpověď
ten který je

Odpad v popelnicích je už majetkem města.

Další odpovědi
cukrar

Ne, již to není Vaše, Nikdo to již nesmí brát z kontejneru

JežíšKristus

Viz zákon o odpadech

Ametyst

Není. Podle mě je to případ pro městskou policii, protože nějaký bezdomovec reviduje obsah kontejnerů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.