Anonym*

Když někdo někomu udělá úraz, kvůli kterému bude muset být doma, má poškozený nárok na úhradu přímo v penězích?

Dobrý den. Potřebovala bych s něčím poradit. Když někdo někomu udělá úraz, kvůli kterému bude muset být doma, má poškozený nárok a úhradu přímo v penězích? Poškozený bude doma a bude mít placenou nemocenskou, ale muže od té osoby která mu to udělala vyžadovat ještě nějaké peníze, za to že proste nesmí do práce? Díky předem za jakoukoliv radu.

Odpovědi
nyjono

To záleží na konkrétní situaci.

Schluker

Muze byt, rozhodnout o tom muze soud v obcanskopravnim sporu. Lze narokovat usly prijem, bolestne a pripadne treba i zhorsene spolecenske uplatneni. Pokud jde o sumu, ktera pro vas je dostatecne zajimava, nakdete si pravnika. Muzete zkusit mimosoudni vyrovnani, pripadne pak i samotnou zalobu.